Mówi się, że mądrość przychodzi z wiekiem. Ale czy tak jest naprawdę i co myślą o tym astrolodzy? Sprawdźmy.

Pozycja pierwsza

Pierwsze miejsce wśród najmądrzejszych znaków zodiaku zajął Skorpion. Jego dusza jest stara od dzieciństwa, a wśród wszystkich grup wiekowych znajduje największe zrozumienie wśród przedstawicieli starszego pokolenia, nawet w młodości. Często wydaje mu się, że już wszystko widział i wie, nawet jeśli wydarzenie lub incydent przydarzy mu się po raz pierwszy. Ten stan jest czymś pomiędzy déjà vu, intuicją a długotrwałą depresją. Poczucie, że żyje znacznie dłużej, niż w rzeczywistości, nie opuszcza go i dręczy go przez całe życie. Skorpion rozumie i czuje znacznie więcej, niż by chciał. To żal z powodu miażdżącej przewidywalności tego, co pozornie nieoczekiwane i nieprzewidywalne. Walka ze Skorpionem jest również trudna i pozbawiona sensu, ponieważ często myśli, że pokonał już siebie lub zagubił się dawno temu, być może nawet nie w tym życiu.

Pozycja druga

Koziorożec zajął drugie miejsce wśród najmądrzejszych znaków zodiaku. Jego mądrość jest mniej mistyczna, ma bardziej ziemski charakter niż mądrość Skorpiona. Cokolwiek się stanie, Koziorożec jest przede wszystkim materialistą. A jeśli świat materialny wymaga świadomej mądrości, Koziorożec nie zawiedzie samego siebie ani tych, którzy w niego wierzą lub na nim polegają. I muszę powiedzieć, że życie i ludzie wokół nich dość często wymagają od Koziorożca mądrości, ale wciąż nie tak często, jak on tego wymaga sam od siebie. Z biegiem lat mądrość Koziorożca przekształca się - czasami w przeznaczenie, czasami w miłość, czasami (kto by pomyślał, że tak się dzieje z Koziorożcem, ale może to jest prawdziwa mądrość) w dziecinną miłość do siebie i do życia w całej swojej tajemniczej różnorodności... Koziorożec jest mądry, dorasta wcześnie, znacznie wcześniej niż jego rówieśnicy zaczynają rozumieć, co może mu dać życie i jak to osiągnąć. A kiedy inni dopiero zaczynają coś uświadamiać i dorastać, on ma już pewne życiowe doświadczenie, zarówno trudności, jak i zwycięstwa i może słusznie uważać się za mądrą osobę.

Pozycja trzecia

Na trzecim miejscu w rankingu najmądrzejszych znaków zodiaku znalazła się godna Panna. To, że Panna jest mądra i inteligentna, nie jest od razu jasne, nigdy nie pokaże swoich zasobów i swojej prawdziwej siły, z pełną wdzięku mądrością woli trzymać się środka akceptowanego w każdym konkretnym społeczeństwie i zespole. Jest odpowiednio wychowana i wie, jak zachowywać się w społeczeństwie, w którym ma miejsce. Panna to osoba, z którą wszyscy się przyjaźnią, a tylko nieliczni z nich wiedzą, z kim właściwie się przyjaźnią. Panna ma bardzo niewielu wrogów, ona, jak nikt inny, wie, jak bez wysiłku znaleźć wspólny język z ludźmi. Ponadto Panna jest cierpliwa, a jednocześnie dobrze zna różnicę między cierpieliwością a cierpieniem. Jej umysł z matematyczną precyzją jest w stanie obliczyć wszystkie zalety i wady każdej konkretnej sytuacji lub osoby.

Główne zdjęcie: google.com