Sarah Dempsey postanowiła, że będzie miała w swoim domu kota, więc pewnego dnia udała się do schroniska. Dziewczyna przeszła obok różnych klatek i próbowała wybrać sobie jakiegoś zwierzaka domowego, ale z jakiegoś powodu żaden ze znajdujących się w środku kotów nie zbodył jej uwagi. Przechodząc obok klatki, która była ustawiona w najdalszym kącie pokoju, Sara zauważyła śpiącego kota, który nagle się obudził i spojrzał na nią. Jego oczy były bardzo smutne. W tym momencie dziewczyna zrozumiała, że powinna zabrać tego biedaka do swojego domu.

foto: mimimetr.me

Jednak Sarah nie wiedziała, że wybrany kot o imieniu Jamie był już w podeszłym wieku. Miał wtedy 13 lat. Jego niełatwe życie sprawiło, że zdobył wiele chorób i blizn. Jamie miał kilku właścicieli, którzy wcale o niego nie dbali. W młodości kot przeziębił się, a to z kolei negatywnie wpłynęło na jego nerki. Miał również problemy z zapaleniem łap. Pracownicy schroniska długo próbowali znaleźć dla tego biednego kota właścicieli, ale bezskutecznie. Po wielu niepowodzeniach pracownicy schroniska zdali sobie sprawę, że najprawdopodobniej kot do końca swoich dni zostanie w schronisku. Al.e na szczęście pojawiła się Sara i zakochała się w kocie od pierwszego spojrzenia. Dziewczyna nie lękała się tego, że Jamie jest w podeszłym wieku. Nie zwracała również uwagi na jego choroby, tylko zdecydowanie postanowiła zostać właścicielką dla tego biednego kota.

foto: mimimetr.me

Jamie szybko zadomowił się w nowym miejscu i od tego czasu codziennie zaczął okazywać Sarze swoją miłość oraz wdzięczność. Kot okazał się tak czuły, że był gotów całymi dniami siedzieć w ramionach swojej właścicielki, pocierająć głową o jej dłonie. Często również lizał jej dłonie. Ale przede wszystkim dziewczyna była zaskoczona jednym przyzwyczajeniem zwierzaka domowego. Kot mogł zasnąć tylko wtedy, gdy ona trzymała w dłoni jego łapę. Bez tego rytuału Jamie cały czas był aktywny i nie chciał spać.

foto: mimimetr.me

Dziewczyna bardzo kocha swojego starego zwierzaka i rozumie, przez jakie ogromne trudności przeszedł w swoim życiu, dlatego stara się zawsze być przy nim w czasie zasypiania. Wreszcie, dopiero w podeszłych latach, Jamie spotkał dobrą i troskliwą właścicielkę. Więc życzymy temu pięknemu kotu, aby żył długo i w pełni doświadczał szczęścia w swoim nowym domu.

Główne zdjęcie: mimimetr.me