Młodość to czas, w którym rozwijają się najlepsze i najbardziej charakterystyczne cechy kobiety. Na przykład poczucie stylu, wdzięku, kobiecości. Pomagają nam budować życie osobiste i rodzinę. Niestety, nie każdemu udaje się zachować młodzieńczy urok do dorosłości. Dlaczego przydają się wskazówki Coco Chanel.

Najbardziej znana projektantka mody za życia stała się legendą. Zmieniała modę, po prostu wychodząc na ulicę, a jej wypowiedzi zostały podzielone na cytaty. Ale rady Coco Chanel dotyczą nie tylko stylu ubioru, ale także stylu życia. To jest najważniejsza rzecz, jakiej można się od niej nauczyć.

Wskazówki Coco Chanel na wszystkie czasy

„Poczuj wolność w życiu prywatnym”

Chcesz cieszyć się swoim związkiem? Śmiało mów o swoich pragnieniach! Oczywiście musisz słuchać swojej ukochanej osoby. Ale harmonię tak naprawdę można osiągnąć tylko dzięki równości między partnerami.

foto: sovkusom.ru

„Brak prawdziwych mężczyzn nie jest powodem do umawiania się z kimkolwiek”

Oczywiście nie proponujemy czekać na księcia na białym koniu. Ale zgoda na pierwszą opcję, która się pojawia, jest nie najlepszym pomysłem. Zamiast szukać idealnego mężczyzny, skup się na samorozwoju. Inteligentne kobiety są wysoko cenione w każdym wieku.

„Zmieniaj się stale, aby stać się niezastąpioną”

Co może być gorszego niż nudna kobieta? Z nią każdy dzień jest taki sam: dom, dzieci, obiad, łóżko. Ona sama czasami się nudzi. Aby tego uniknąć, nie bój zmian. Zmień fryzurę, kolor szminki, tapetę w salonie. A lepiej - zaangażuj swojego męża w przemiany.

„Nie bój się próbować swoich sił w różnych dziedzinach, niezależnie od wieku”

Wiele kobiet z wiekiem przestaje dbać o swoją wyjątkowość. I mowa nie tylko o kolorze włosów, kosmetykach i garderobie. Zagubione w szarej codzienności, również szarzeją. Czas znaleźć nowe zainteresowanie, wrócić do treningu lub przypomnieć sobie kreatywne hobby młodości.

foto: sovkusom.ru

„Ubieraj się w to, co lubisz. Ubieraj się dla siebie, a nie dla innych”

Jak mówiliśmy, rady Coco Chanel dotyczą głównie stylu życia, a nie ubioru. Ale faktem jest, że legendarna Francuzka nie rozdzielała tych koncepcji. Twierdziła, że ubrania ujawniają kobiecy charakter.

foto: sovkusom.ru

Fenomen małej czarnej sukienki należy do geniuszu Chanel. Pomimo tego, że w jej czasach czerń była kolorem żałobnym, takie ubrania szybko zyskały popularność. A wszystko dzięki temu, że mała czarna wysmukla i można ją nosić o każdej porze dnia. Po prostu wybierz odpowiednią biżuterię.

„Uwolnij swoje ręce”

Kolejne znalezisko Coco Chanel, za które wszystkie kobiety są jej wdzięczne. Couturier ciągle zapominała, gdzie położyła torebkę. Kiedy już się tym zmęczyła, opracowała własny projekt. Torba z eleganckim łańcuszkiem na ramieniu uwalnia ręce. Teraz możesz i kieliszek szampana podnieść, i bawić się z dzieckiem.

foto: sovkusom.ru

W młodości lubiłam historię mody. Dlatego od tamtego czasu wiele rad Coco Chanel było mi znanych. Kiedy czuję się niepewnie, ponownie czytam cytaty z jej książki. Zainspiruj się i ty tą legendarną Francuzką!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru