Cytryny to niesamowity produkt. Jasnożółte owoce cytrusowe nie tylko mają pozytywny wpływ na zdrowie, ale są również niezastąpionym pomocnikiem w utrzymaniu kobiecego piękna i czystości w kuchni.

Charakterystyczna kwaskowatość i świeży aromat cytryn odmieni każde danie, zarówno słodkie, jak i słone. Wyznaję, że jestem fanem cytryn!

Ale nie zawsze można mieć pod ręką świeże cytryny do wykorzystania w kuchni, w środkach czystości i domowych kosmetykach (można po prostu zapomnieć o zakupie kolejnej porcji). Proponujemy przygotowanie uniwersalnej przyprawy ze skórki cytryny, niezwykle aromatycznej i łatwej w użyciu.

Jak suszyć i używać skórki z cytryny

Dla przygotowania cytrynowej przyprawy potrzebujesz 3-4 świeżych cytryn. Umyj je dokładnie. Skórkę usunąć obieraczką, uważając, aby nie obierać białej skórki (powoduje to nadmierną goryczkę).

foto: kakao.im

Wysuszyć skórkę (możesz na świeżym powietrzu, możesz użyć elektrycznej suszarki). Te skórki cytryny są gotowe do użycia, na przykład do aromatyzowania herbaty. Ale pójdziemy dalej!

foto: kakao.im

Umieść skórki w robocie kuchennym lub blenderze i zmiel na proszek. Teraz przyprawę możesz wykorzystać do przygotowania różnych potraw: pieczonych ryb, owoców morza, sałatek, ciast, kremów...

Używaj przyprawy oszczędnie, ponieważ jej smak jest dość intensywny: 1 łyżeczka proszku zastępuje 1 łyżkę świeżej skórki z cytryny.

foto: kakao.im

Teraz zawsze kupuję jedną dodatkową cytrynę. Tę sztuczką podzielił szef kuchni włoskiej restauracji.

Nawiasem mówiąc, mieszając 1 łyżeczkę proszku cytrynowego z 2 łyżkami cukru i odrobiną oliwy z oliwek, uzyskasz oszałamiający peeling antycellulitowy do ciała.

Główne zdjęcie: kakao.im