Magda Gessler chwaliła się w Instagramie, że jedzie na wakacje. Nie wszystkim podobało się, że gwiazda "kuchennych rewolucji" zrobiła zdjęcia z zamkniętą twarzą. "Ile dostajesz za promowanie masek?" zapytał jeden. "Królowa TVN", w jej stylu, dała na to odpowiedź.

Epidemia COVID-19, choroba zakaźna wywoływana koronawirusem, trwa nadal. Ze względu na znaczny wzrost zakażeń, Polska została objęta tzw. żółtą strefą, a na jej terytorium wprowadzono nowe ograniczenia. Rząd zdecydował, że Polacy muszą nosić maski ochronne lub przyłbice, aby chronić siebie i innych przed ewentualnymi infekcjami koronawirusowymi. Od kilku miesięcy kwestia noszenia masek podziela nasze społeczeństwo — jedni słuchają zaleceń, inni robią tak, jak sami uważają.

Temat maski pojawił się również pod ostatnim zdjęciem Magdy Gessler, która chwaliła się, że wyjeżdża na wakacje. Nic dziwnego, bo ma kolejny udany sezon "rewolucji kuchennych", który robi na terenie całego kraju. W Instagramie napisała, że leci na Fuenteventurę.

Magda Gessler została skrytykowana za zdjęcie w masce ochronnej. Ona pokazała zdjęcie w Instagramie, dla którego pozowała z maską na twarzy. Maseczka wywołała niejednoznaczną reakcję wśród internautów. Wiele osób życzyło Magdzie Gessler bezpiecznego lotu i dobrego odpoczynku. Nie brakowało jednak internautów, którym nie podobało się zdjęcie restauratora.

Jeden z internautów zapytał gwiazdę, "ile dostaje za promowanie maski". Magda Gessler odpowiedziała krótko na ten komentarz: "życie".

foto: plejada.pl

Wpis zebrał ponad dwieście polubień od internautów, a niektórzy z nich włączyli się do dyskusji w komentarzach. Pytający stwierdził, że Magda Gessler została "otruta" przez noszenie maski. Przypomnijmy, że jest to tylko jedna z teorii spiskowych powtarzanych przez "koronaseptyków", którzy głoszą, że noszenie masek jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a ludzie zasłaniający swoje twarze nie chronią się dzięki nim przed koronawirusem.

Jeden z fanów gwiazdy w odpowiedzi na komentarz powiedział, że Magda Gessler po prostu "przestrzega obowiązującego w kraju prawa, jednak jak wszyscy mieszkańcy [Hiszpanii]. Sama Magda Gessler nie angażowała się w żadne polemiki z fanami.

Wiele osób zastanawia się, czy Magda Gessler może obecnie latać z Polski do Fuentventury, ponieważ nasz kraj objęty jest tzw. żółtą strefą. Tak, ponieważ międzynarodowy ruch lotniczy podlega innym zasadom niż ostatnio nałożone w Polsce ograniczenia.

Dodajmy jednak, że gwiazda " Kuchennych rewolucji " była "przez długi czas na Wyspach Kanaryjskich, a na "Fuertę" leciała z Lanzarote. Sądząc po zdjęciach, które publikuje w internecie, gwiazda TVN miała bardzo udany odpoczynek.

View this post on Instagram

Bezpiecznie i czule ... #fuenteventura2020 #mg

A post shared by Magda Gessler (@magdagessler_official) on

Magda Gessler wielokrotnie wypowiadała się publicznie na temat koronawirusa i epidemii COVID-19. Kilka miesięcy temu, za pośrednictwem Instagramu, wezwała Polaków do noszenia masek ochronnych, aby chronić się przed zakażeniem. Pokazując film z jazdy autobusem, napisała:

"Nosimy maski..." aby umożliwić nam podróżowanie. Żeby nasze marzenia nie były cięte nożem. Codziennie jesteśmy narażeni na ignorantów. Brak wyobraźni. Ich nieostrożność może doprowadzić do śmierci tych, którzy są nam najbliżsi, dzieci i najstarszych. Walczymy o normalne życie!!! Żeby w końcu wszystko mógło wrócić!!!!!"

Główne zdjęcie: plejada.pl