Rodzice dużo poświęcają dla swoich dzieci, a matka tego młodego mężczyzny z Filipin nie jest wyjątkiem. Teresita Alcanzare codziennie przez 20 lat pracowała jako pokojówka w Hongkongu, aby uzbierać pieniądze dla siedmiorga jej dzieci mieszkających na Filipinach.

10 czerwca, kiedy Teresita zakończyła pracę, jej syn Hans Alkanzare zabrał ją prosto z lotniska w Hongkongu na wycieczkę po Azji Południowo-Wschodniej.

Podróżowanie po Azji było od dawna marzeniem tej kobiety.

Jej syn był na bieżąco w mediach społecznościowych, publikując zdjęcia z każdego kraju, w którym przebywał ze swoją mamą. Podczas podróży odwiedzili 7 państw: Wietnam, Singapur, Tajlandię, Makau, Indonezję, Tajwan i Malezję.

Dzieci mówią, że ich matka nie będzie musiała pracować ani dzień dłużej, ponieważ zaoszczędzili wystarczająco dużo pieniędzy, aby Teresita, kiedy wróci do domu na Filipiny, miała dość na comiesięczne wydatki.

foto: kakao.im

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy taką matkę” - napisał Hans na swoim profilu na Facebooku.

Życie tej rodziny było bardzo trudne.

Pracownicy hotelowi w Hongkongu, choć zarabiają więcej niż na Filipinach, mogą liczyć tylko na tydzień opłaconego urlopu w ciągu roku. Hans napisał na swoim profilu na Facebooku, że był bardzo zdenerwowany, kiedy jego matka poszła do pracy. Miał wtedy zaledwie 6 lat i był najmłodszym z siedmiorga dzieci.

Mieszkając w Hongkongu, Teresita oszczędzała pieniądze, aby jej dzieci mogły chodzić do szkoły.

foto: kakao.im

Kobieta już nie pamięta, kiedy ostatnio kupowała coś dla siebie.

Hans Alkanzare jest teraz inżynierem budownictwa. Jego bracia i siostry mieli również możliwość studiowania w college'u i wybierania ulubionych zawodów.

„Mamy już w rodzinie certyfikowanego księgowego, nauczyciela, pielęgniarkę, farmaceutę i położną, inżyniera budownictwa i hydraulika, a wkrótce pojawi się także informatyk” - napisał Hans do swojej matki.

foto: kakao.im

„Cieszę się, że widzę uśmiechniętą matkę!”

Jego wpis wywołał prawdziwą burzę w mediach społecznościowych i wszyscy chwalili Hansa za to, że jest tak odpowiedzialnym i wdzięcznym synem.

Główne zdjęcie: kakao.im