Koty są specyficznymi przedstawicielami fauny, które mają niezależny charakter i nie pozwalają nikomu na ustanowienie nad nimi władzy. Ale zawsze są gotowe do ponownego rozważenia swojej pozycji w stosunku do ukochanego człowieka. Jednak on musi najpierw zdobyć jego niego zaufanie.

Jak wiecie, koty potrzebują przestrzeni osobistej, której naruszenie nie tolerują dość łatwo. Nie każdy właściciel czworonoga może tolerować takie warunki życia w tym samym domu, więc miłośnicy kotów to zazwyczaj spokojne i cierpliwe osoby.

Koty unikają ludzi, którzy pachną alkoholem, octem, innymi zwierzętami lub mocnymi perfumami. Ponadto nie lubią głośnych dźwięków i gwałtownych ruchów. Pośpiech i aktywne gesty są postrzegane przez zwierzęta jako zagrożenie. Dlatego koty ufają ludziom o spokojnych manierach i takim samym zachowaniu i charakterze jak ich własne.

foto: mimimetr.me

Nawiasem mówiąc, koty też nie lubią nadmiernej opieki. Jeśli zwierzak chce ustronić się i zrelaksować się sam, lepiej nie zawracać mu głowy obsesyjnym wykazywaniem uczuć. Ważne jest, aby właściciel szanował przestrzeń osobistą swojego zwierzaka.

Ale pomimo osobliwości charakteru koty zawsze doceniają miłość i troskę, jaką daje im właściciel. Z pewnością zapamiętają osobę, która zapewnia im jedzenie i stwarza im komfortowe warunki do życia.

foto: mimimetr.me

Aby zdobyć serce kota, musisz przestrzegać następujących ważnych zasad:

  • nie robić tego, co krnąbrne zwierzę może pomylić z agresją, na przykład patrzeć prosto w oczy, budzić kota i chwytać na ręce wbrew jejgo woli, machać rękami wokół niego, a także wykonywać inne czynności, które mogą powodować dyskomfort fizyczny lub psychiczny;

  • w żadnym wypadku nie należy psuć kotu dobrego humoru ani okazywać mu agresji, w przeciwnym razie mściwe zwierzę będzie długo pamiętać przestępstwo sprawcy;

  • w obecności zwierzęcia staraj się zachowywać tak spokojnie, jak to możliwe, nie rozmawiać wysokim tonem i nie krzyczeć;

  • traktuj kota z szacunkiem, nie zabieraj od niego jedzenia, nie chwytaj go w ramiona ani nie ciągnij za ogon.

Oprócz tych zasad warto okresowo rozpieszczać pupila pysznymi przysmakami, zaskakiwać nowymi zabawkami, spędzać z nim czas i otaczać go czułością i troską.

Główne zdjęcie: mimimetr.me