Z reguły po kłótni z mężem, problemach w pracy, przepracowaniu nie można od razu zasnąć. Cały dzienny negatyw przewija się w głowie, a sen nie przychodzi.

Stres, przepracowanie, hipotermia - tak różne przyczyny, ale efekt ten sam. Wszystko to powoduje zaburzenia snu. Jeśli bezsenność utrzymuje się przez długi czas, musisz udać się do lekarza. Może to być objaw poważnej choroby psychicznej - schizofrenii, która wymaga profesjonalnego leczenia. W rzadkich przypadkach „chodzenia w nocy” somnolodzy zalecają domową metodę pozbycia się bezsenności.

Bez względu na to, co uniemożliwia zasypianie, istnieje niezawodny sposób. I to nie jest szklanka ciepłego mleka na nocy. Najsmaczniejszym lekarstwem na bezsenność jest czekolada. Aby zrozumieć skuteczność tej niezwykłej metody, musisz znać przyczynę zaburzeń snu. Wszystkie czynniki powodujące bezsenność osłabiają mechanizmy obronne organizmu. Zmniejsza to produkcję endorfiny, hormonu szczęścia, która kontroluje melatoninę, hormon snu. Dlatego pojawia się bezsenność. Winny jest hormon szczęścia, którego brakuje. A najlepszym jego uzupełnieniem jest kawałek czekolady. Masło kakaowe pobudza receptory, które dają poczucie satysfakcji. Nasili to uwalnianie endorfin do krwi, co zwiększy ilość hormonów snu. A długo oczekiwany słodki sen porwie Cię na skrzydłach Morfeusza.

W ten sposób kawałek czekoladowego szczęścia pomaga radzić sobie z bezsennością.

Główne zdjęcie: google.com