Po przeczytaniu tego artykułu przestaniesz wylewać wodę spod gotowanych ziemniaków. Nasze babcie używały tej wody w różnych celach. Dziś dowiesz się w jakich!

Jak używać wody po gotowaniu ziemniaków?

Do twarzy.

Po ugotowaniu ziemniaków odcedź wodę i przelej ją do szklanego pojemnika. Następnie wstaw do lodówki na dwie godziny. Woda po gotowanych ziemniakach jest bogata w skrobię, potas, witaminę B12, elektrolity. Może być ona stosowana jako tonik przeciwstarzeniowy do skóry. Najlepiej przetrzeć nim twarz wieczorem po umyciu. Efekt będzie widoczny w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia stosowania.

Do włosów.

Jeśli masz suche, pozbawione życia lub rozdwojone włosy, możesz je myć tą wodą. Zaleca się używanie wody po gotowanych ziemniakach do płukania lub jako maskę do włosów.

Rozprowadź wodę równomiernie na włosach i pozostaw na 30 minut. Następnie umyj włosy jak zwykle i spłucz niewielką ilością wody ziemniaczanej.

Dla roślin.

Woda z gotowanych ziemniaków bez soli jest dobra jako nawóz dla roślin. Zaleca się dokarmiać je tym płynem codziennie w niewielkiej ilości.

Do potraw.

Woda po ugotowanych ziemniakach dobrze czyści srebro i sztućce. Należy je włożyć na kilka godzin do takiej wody, a następnie umyć.

Dla zwierząt.

Gotowana woda ziemniaczana jest również dobra dla zwierząt domowych. Szczególnie dla tych, którzy nie spożywają mleka. Możesz jej używać podczas przygotowywania paszy dla zwierząt.

Do gotowania.

Jeśli przygotowujesz mięso duszone, polej go wodą ziemniaczaną, ponieważ skrobia wiąże sos i sprawia, że ​​jest smaczniejszy. Używaj wody ziemniaczanej do przygotowania zupy. A domowy chleb lepiej smakuje, jeśli był on przygotowany na wodzie, w której gotowano ziemniaki. Będzie on wówczas bardziej puszysty i bogaty w substancje odżywcze.

Główne zdjęcie: google.com