Ta niesamowita historia miała miejsce nad jeziorem Tahoe w Kalifornii. W biały dzień dziesiątki osób mogło zobaczyć niedźwiedzicę z dwoma młodymi, która zdecydowała się popływać w bliskim sąsiedztwie ludzi.

Pogoda była gorąca i tego dnia nad jeziorem zgromadziło się wielu turystów. Ludzie opalali się, bawili się z dziećmi, pływali kajakami po jeziorze. Chęć drapieżników do ochłodzenia się w chłodnej wodzie była zrozumiała, ale ich zachowanie rodziło wiele pytań - w końcu nikt nigdy nie widział drapieżników tak blisko i w tak zrelaksowanym otoczeniu.

Mama wydawała się zupełnie obojętna na hałaśliwe otoczenie. Zwierzęta baraszkowały w wodzie i zachowywały się całkowicie zrelaksowanie. Z drugiej strony ludzie starali się powstrzymać chęć zbliżenia się i zachować bezpieczną odległość.

Source: youtube.com

Wielu z obecnych sfilmowało cały proces na telefony - kiedy jeszcze będzie można zobaczyć niedźwiedzia z młodymi bez zagrożenia życia? To naprawdę rzadki widok, ponieważ w dzikich warunkach samice z młodymi próbują ukryć się przed ludźmi lub wręcz przeciwnie, przejawiają agresję w ich obecności.

Na szczęście tym razem wszystko poszło zaskakująco dobrze. Dziesięć minut później rodzina niedźwiedzi po obfitej kąpieli opuściła plażę i skierowała się w stronę lasu. A wczasowicze nigdy nie przestawali się cieszyć z tego, jak niesamowite wydarzenie wydarzyło się w ich życiu.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru