Kiedy samiec surykatki o imieniu Timon osiedlił się w tym domu, wszyscy od razu zrozumieli, że to on będzie głównym łobuzem. A surykatka była w stanie znaleźć dla siebie prawdziwego przyjaciela - kota sfinksa, który zresztą okazał się dobrym uczniem. Mruczek polubił zwyczaje surykatki i szybko opanował technikę długiego stania na tylnych łapach. Tak, i teraz rozrabiają razem.

foto: mimimetr.me

Właściciel uwielbia Timona, nawet pomimo wszystkich jego psot. To urocze zwierzę wydaje się tak spokojne z wyglądu, ale w rzeczywistości nadal jest utrapieńcem. Może na przykład wepchnąć łapy do kieszeni spodni, wyjąć stamtąd kluczyki do samochodu i schować zdobycz w ustronnym miejscu. Właściciel długo szuka straty.

foto: mimimetr.me

Timon uwielbia także grzebać w koszu na śmieci, wyciągając z niego wszelkiego rodzaju smakołyki lub jasne opakowania po cukierkach. Właściciel musi to wszystko sprzątać. Osobną pasją surykatki są szafki kuchenne, po których można wędrować. Timon uwielbia wysypywać różne płatki i mieszać je.

foto: mimimetr.me

Oprócz chuligańskiego charakteru surykatka słynie z arogancji. Oprócz niego w domu mieszkają inne zwierzęta, ale gdy właściciel niesie torbę z jedzeniem, zwierzę próbuje wyrwać jedzenie swoimi mocnymi łapami. Karmienie Timona także różni się. Wyrzuca całe jedzenie z miski, a następnie zbiera je z podłogi.

foto: mimimetr.me

Z jakiegoś powodu spośród wszystkich kotów i psów mieszkających w domu Timon wybrał na przyjaciela tylko jednego łysego kota o imieniu Pumba. Być może łączyło ich jedno wspólne hobby - patrzeć przez okno. Kotek może długo nie ruszaj się, stojąc jak surykatka. W tym samym czasie kot robi tak wielkie zdziwione oczy, że surykatka też zaczyna się interesować, a także obserwować życie na ulicy.

foto: mimimetr.me

Surykatka uwielbia wspinać się na dach i długo się rozglądać. W takich momentach słodkie zwierzę wygląda niesamowicie zabawnie. Timon uwielbia wypatrywać właściciela, kiedy spieszy się do domu po pracy. A potem spotyka go z innymi zwierzętami.

foto: mimimetr.me

Surykatki rzadko stają się zwierzętami domowymi. Niewielu jest skłonnych tolerować ich trudny temperament. Ale nasz bohater miał szczęście do właściciela, który nie tylko znosi sztuczki zwierzęcia, ale także je kocha.

Główne zdjęcie: mimimetr.me