„Dopóki nie nauczysz się obsługi wioseł, zmiana łodzi nie ma sensu”.

Sri Sri Ravi Shankar - indyjski guru i osoba publiczna, założyciel międzynarodowej organizacji „Art of Living”. W 2004 i 2006 roku był nominowany przez Komitet Noblowski do Pokojowej Nagrody Nobla, w 2009 znalazł się na liście 5 najbardziej wpływowych ludzi w Indiach według magazynu Forbes India. Ideologiczny inspirator międzynarodowego forum Etyka w biznesie, które corocznie odbywa się w Parlamencie Europejskim.

1. Nie ma potrzeby nigdzie się spieszyć. Ale musisz być tam, gdzie chcesz. Jeśli czujesz, że jesteś nie na swoim miejscu, wstań i idź tam, gdzie wzywa Twój wewnętrzny głos. Pamiętaj, że aby znaleźć, nie jest konieczne gdzieś iść. To bardzo piękny aspekt, klucz jest w ciągłej obecności.

2. Nie staraj się kontrolować ludzi i wydarzenia. Nie planuj, nie czekaj, nie życz, wyluzuj. Naucz się, jak zrobić przerwę, podczas której nic się nie dzieje. Pozwól ludziom przychodzić do ciebie, a wydarzeniom zaistnieć. Przydarzają się z jakiegoś powodu.

3. Daj sobie wolność bycia sobą, a innym - bycia innymi. Pamiętaj, że każdy ma swoją własną ścieżkę i własne lekcje. Jeśli twoje ścieżki się przecinają - to świetnie, ale jeśli się rozchodzą, to też dobrze, bo zawsze wszystko wychodzi na dobre.

4. Nie próbuj mieć wszystkiego naraz. Nawet jeśli wydaje się, że nic nie ma - zawsze jest coś, a czego barkuje - poda nieobojetmny przyjaciel, brat, siostra. We wszystkim bądź umiarkowany.

5. Spotkaj z uśmiechem, z miłością wszystko i wszystkich. Ale nigdy się nie żegnaj na zawsze, bo nic nie jest ostateczne. Mów: „Dziękuję i do zobaczenia”.

6. Bądź otwarty na ludzi, kosmos, Boga - nazywaj, jak chcesz. Uwierz - wszystko w Twoim życiu jest ułożone w najlepszy dla Ciebie sposób. Nawet jeśli, wydawałoby się, że jest najgorzej. Nigdy nie wiadomo, gdzie znajdziesz, gdzie zgubisz.

7. Aby założyć czystą koszulę, musisz zrzucić starą. Niemożliwe jest nauczenie się nowych rzeczy lub wprowadzić zmiany, będąc ograniczonym przez ramki starych dogmatów i wierzeń. Uczyń swój umysł plastycznym!

Główne zdjęcie: lifedeeper.ru