Nieraz pisaliśmy o niezwykłej przyjaźni między różnymi gatunkami zwierząt.

Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy artykuł, który Cię zaskoczy, bo mówimy o słoniątku i strusiu, które stały się tak bliskie, że teraz cały czas się przytulają.

foto: laykni.com

Mały słoń o imieniu Giotto, miał dopiero miesiąc, kiedy oddalił się od stada i przypadkowo wpadł do studni. Na szczęście został znaleziony i wyciągnięty przez pracowników organizacji David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT), która znajduje się w Kenii. Giotto został wysłany do innych słoni, gdzie musiał odzyskać siły i dojść do siebie. A potem planowano uwolnić go na dziką przyrodę. Ale czy pracownicy centrum mogli sobie wyobrazić, że spośród wszystkich obecnych słoni Giotto zaprzyjaźniłby się ... ze strusiem!

foto: laykni.com

Ptak ma na imię Pea, został też uratowany przez pracowników tej organizacji w 2014 roku. Ale nie chciał opuszczać ośrodka, więc został ze słoniami.

foto: laykni.com

„Można śmiało powiedzieć, że osierocony struś Pea uważa się za część stada słoni, a Giotto też jest szczęśliwy, ponieważ może cieszyć się przytulaniem swojego pierzastego przyjaciela - to wiadomość, która pojawiła się na stronie internetowej sierocińca. „Schronisko w Nairobi zapewnia doskonałe warunki życia tym dwóm sierotom, a także wielu innym zwierzętom, mogą tu żyć, dopóki nie będą silne i gotowe do powrotu na wolność”.

foto: laykni.com

Giotto i Pea zostały najlepszymi przyjaciółmi! Pea przytula się do małego słonia, aby pomóc mu się oswoić.

„... Szczęśliwy jest i Giotto, ponieważ może się cieszyć przytulaniem ze swoim pierzastym kolegą”.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com