Nieśmiali ludzie nie są rzadkością. Ktoś nie lubi zatłoczonych miejsc, inni nie dogadują się z nimi, a kupa kompleksów i lęków przeszkadza trzeciemu. Ale za nieśmiałość i skromność nie zawsze są odpowiedzialne temperament czy charakter. Dlatego częściej można rozpoznać nieśmiałków wśród kobiet określonych znaków zodiaku, które astrolog Olga Makarova opublikowałą na swoim Instagramie.

Na trzecim miejscu na liście najbardziej nieśmiałych zodiaków są Koziorożce. Przedstawiciele tego zodiaku często są spokojni i panują nad własnymi emocjami. Obraz nieśmiałości daje im zamiłowanie do porządku i słabe umiejętności w zakresie komunikacji z innymi ludźmi. Tak, kobiety Koziorożce mają wystarczającą pewność siebie, ale asertywność rozmówcy, zwłaszcza mężczyzny, może wybić ziemię spod ich stóp. Niemniej jednak nie uważają własnej skromności za słabość, co przyciąga płeć przeciwną.

Panny są, według eksperta, najbardziej zrównoważone wśród spokojnych zodiaków.

Tak więc, sami ze sobą, są w stanie robić różne głupie rzeczy, nie znając miary i często unikają niepotrzebnej uwagi. Zatrzymują się, jeśli nagle z zewnątrz zwraca się zbyt wiele uwagi. A jednak można je zdobyć. Niezwykle ważne jest okazywanie kobietom tego znaku szczerych uczuć, zwłaszcza życzliwości. A kiedy poczują, że są w stanie zaufać, całkowicie się otworzą.

Kobiety spod znaku Raka zajęły pierwsze miejsce pod względem nieśmiałości. Każdy przedstawiciel tego emocjonalnego zodiaku jest jak dziewczyna zamknięta we własnym lochu. Czasami celowo zamykają się na obcych, aby chronić swój stan emocjonalny i psychiczny. Ale gdy tylko kobieta Rak nauczy się czuć się pewnośc siebie, nieśmiałość stopniowo ustąpi. To prawda, że nie będzie łatwo wydobyć takie wyznanie z Raka, ostrzega astrolog.

Główne zdjęcie: google.com