Kwiaty doniczkowe wymagają stałej pielęgnacji: wiosną, jesienią i zimą. Ale przede wszystkim w zimowe mrozy, bo w tym okresie mogą zachorować, usychać, a nawet umrzeć. Dlatego muszą być bezbłędnie nawożone. Pomoże Ci proste i niedrogie narzędzie, które można kupić w dowolnej aptece - olej rycynowy.

Ten cudowny środek może przywrócić do życia nawet najbardziej chore rośliny. Olejek rycynowy jest również doskonałym stymulatorem kwitnienia. Po takim dokarmianiu zobaczysz prawdziwe cuda, które przydarzą się kwiatom. Będziesz mogła na własne oczy zobaczyć, jak rośliny ponownie zazielenią się, utworzą pąki i wystarczy tylko czekać, aż zakwitną pięknymi kwiatami. Wszystkie moje kwiaty mnie cieszą cały czas!

foto: jemchyjinka.ru

Takiego nawożenia wystarczy roślinom domowych na około dwa miesiące. Dowiedziałam się o tym nawozie ze starej encyklopedii. Większość znanych hodowców kwiatów stosowała olej rycynowy specjalnie do dokarmiania roślin doniczkowych. Ponadto ta substancja jest również używana do upraw warzyw. Nie będę teraz mówić o tym, jak go używać. Przecież to jeszcze nie sezon letni.

Przygotowanie nawozu jest bardzo proste, wystarczy najpierw odstać wodę. Jedna łyżeczkę oleju rycynowego rozcieńczyć w jednym litrze wody. Możesz od razu zastosować roztwór. Jednak spryskaj rośliny zwykłą wodą kilka godzin przed. Dopiero wtedy spryskaj je roztworem.

Główne zdjęcie: jemchyjinka.ru