Dla kobiety obecność mądrości życiowej jest niezwykle ważna.

Dzięki temu będzie mogła być wyrozumiałą, szczerą przyjaciółką i żoną podziwianą przez męża. Kobieta może nie być wybitnie piękna lub inteligentna, to zależy od wielu czynników. Ale jeśli kobiecie brakuje mądrości, trudno będzie zbudować z nią związek i jest mało prawdopodobne, aby była w stanie być szczęśliwa.

Ale najpierw musisz zdefiniować, czym jest mądrość.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że to nie to samo, co iloraz inteligencji (IQ). Inteligencja to umiejętność optymalnego rozwiązania jakiegoś złożonego, często logicznego lub abstrakcyjnego problemu. Osoby z wysokim IQ mogą łatwo być infantylne, mieszkać z matką lub nic nie rozumieć o życiu i związkach.

Mądrość to doświadczenie, które dana osoba zgromadziła przez całe życie, przeanalizowała i wyciągnęła rozsądne wnioski. Na przykład, przetrwać kryzys finansowy i zdecydować, że potrzebujesz oszczędności na czarną godzinę. Czy bardziej złożona sytuacja - jakich ludzi należy unikać, a jak nie martwić się problemami, zachowując spokój.

Włąśnie o tę cechę charakteru opowiem dalej.

1. Umiejętność wyciągania wniosków

Oczywiście jest to główna oznaka - jeśli osoba, która doświadczyła jakiegoś poważnego, przyjemnego lub niezbyt przyjemnego wydarzenia, wyciągnie rozsądne wnioski i, NAJWAŻNIEJSZE, opiera się na nich!

Na przykład po kryzysie postanawia oszczędzić finansową poduszka i przestrzegaj tej zasady. Nie wydaje na lewo i prawo, ale oszczędza rozsądnie. Jeśli kobieta wyciągnęła wniosek, ale w rzeczywistości nadal popełnia te same błędy (niczego nie oszczędza, wyraźnie wskazuje to na brak mądrości. Będzie musiała ciągle popełniać te same błędy.

Im szybciej osoba wprowadza zmiany w życie, tym jest mądrzejsza. Dotyczy to również pozytywnych rzeczy. Ważne jest, aby wiedzieć, co cię uszczęśliwia i robić to częściej.

2. Dyskretne porady innym

Mądra kobieta wie, jak spokojnie i wyrozumiale reagować na błędy innych ludzi, a zwłaszcza swojego mężczyzny.

Ma własne doświadczenie życiowe, ale go nie narzuca. Może udzielić rady, jeśli się do niej zwrócisz, ale jednocześnie nie będzie, jak kwoka czy „mamusia”, żądać od mężczyzny, żeby poszedł i to zrobił.

Mądrzy ludzie wiedzą, że nauczanie innych jest głupotą, ponieważ osoba może agresywnie reagować na te uwagi, co tylko pogorszy związek.

Mądra kobieta potrafi zrozumieć błędy innych, ale jednocześnie zawsze podpowiadać i udzielać rad, które zachwycą jej mężczyznę i będzie za to wdzięczny.

3. Zrozumienie emocji własnych i obcych

Mądrość jako umiejętność wyciągania wniosków z doświadczenia prowadzi również do tego, że taka kobieta jest świadoma swoich emocji, rozumie, co ją napędza, czego chce, a czego nie. To także umiejętność dostrzegania emocji i motywów innych ludzi.

Dzięki temu mądry człowiek łatwiej przeżywa upadki i silne wybuchy emocji, zarówno własnych, jak i innych. Mówiąc najprościej: może akceptować siebie i innych takimi, jakimi są.

Nie mądry, naiwny człowiek nie angażuje się w doświadczenia, kręcą nim jak wicher, a on nie może się wydostać. Rządzą nim emocje, ale nie odwrotnie.

Naiwna kobieta w przypływie emocji może zrobić wiele głupstw, wierząc mężczyźnie lub oszustom, ponieważ nie ma poważnego doświadczenia życiowego, po którym wyciągałaby wnioski.

To są wskazówki. Pomogą Ci wybrać kobietę lub potwierdzą, że Twoja kobieta jest mądra i za to jej podziękujesz.

Główne zdjęcie: google.com