Przyjaźń nie rozróżnia wieku, narodowości i rasy. Chociaż jesteśmy różni, mamy więcej wspólnego niż różnic.

Dobrym przykładem jest historia tygrysa bengalskiego o imieniu Hunter i krótkowłosego szczeniaka o imieniu Chelsea. Chociaż wcale nie są do siebie podobni, te dwa młode nie tylko się dogadały, ale zostały najlepszymi przyjaciółmi! To takie urocze!

Chelsea jest tylko trzy tygodnie starsza od Huntera. Obydwa zwierzęta są pod opieką 22-letniej Anthei Mikhaletos, która mieszka w rezerwacie przyrody w Pretorii w RPA, gdzie mieszkają małe przyjaciele.

Chociaż teraz życie zwierząt wydaje się beztroskie, Hunter musiał wiele przejść.

foto: binokl.cc

Tygrysek urodził się w rezerwacie. Ale wkrótce po jego urodzeniu matka zaczęła wobec niego agresywnie się zachowywać. Huntera trzeba było oddzielić od tygrysicy.

„Najwyraźniej Hunter urodził się w okresie, gdy samica z jakiegoś powodu poczuła się zagrożona, więc go odrzuciła” - mówi Anthea.

Według niej, gdyby nie interweniowali ludzie, młody tygrysek nie przetrwałby na wolności.

foto: binokl.cc

Ale nie bez powodu mówią nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: po utracie matki Hunter poznał prawdziwą przyjaźń!

foto: binokl.cc

Pracownicy rezerwatu przyprowadzili tygrysa do Chelsea i od tego czasu para jest nierozłączna. Kiedy Anthea wypuszcza Chelsea z klatki, pies natychmiast biegnie do Huntera. Ich gry przypominają walki bez zasad: Chelsea zawsze popycha Huntera, a Hunter przeskakuje znajomego.

Hunter nie ma braci i sióstr, więc miał szczęście, że znalazł czworonożnego przyjaciela, choć innego rodzaju. Anthea mówi, że zabawa ze szczeniakiem służy tym samym celom edukacyjnym, co zabawa z przedstawicielem tego samego gatunku.

Najważniejsze, że nie jest sam. A szczeniak jest zawsze smuci się, gdy zwierzęta są zamknięte w różnych klatkach w nocy.

foto: binokl.cc

Ale zwierzęta mogą bawić się i udawać walkę tylko do pewnego wieku. Kiedy Hunter będzie miał sześć miesięcy, zostanie oddzielony od Chelsea dla bezpieczeństwa psa. Niestety ryzyko jest zbyt duże, że dorosły Hunter zabije Chelsea - już podczas zabaw próbuje złapać szczenię za gardło.

Ale na razie Chelsea znosi wszystkie zabawy Huntera. Anthea dba o to, aby szczeniak nie został zraniony.

foto: binokl.cc

Mówi, że na takiej przyjaźni wystarczy sześć miesięcy. Po dojrzewaniu zwierzęta stracą potrzebę gier i zaczną poważnie gryźć.

Oto film o tej przyjaźni:

Source: youtube.com

Czy widziałeś, że tygrysy mogą zaprzyjaźnić się ze szczeniakami?

Główne zdjęcie: binokl.cc