Ostatnie sondaże pokazały, że 12% amerykańskich rodziców musiało wybrać między nakryciem świątecznego stołu a złożeniem prezentów pod choinką pod koniec roku. Niestety, to odwieczny problem, zawsze znajdą się potrzebujący, więc Jim Annis pracuje nad swoim projektem od pół wieku. Za darmo robi zabawki dla dzieci.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Kiedy był mały, a to 80 lat temu, jego ojciec pracował bardzo ciężko, ale rodzina z pięciorgiem dzieci nie zawsze miała pieniądze na prezenty świąteczne. Jim nosił to uczucie goryczy i urazy przez całe życie, przekształcając je w kreatywne zajęcie. Wydaje co najmniej 1000 dolarów rocznie na materiały i farby, a do tego dostaje mnóstwo skrawków drewna od znajomych. Wszystko zostaje wykorzystane - weteran wojskowy tworzy zabawki przy użyciu starych technologii. Nie wyglądają jak nowoczesne gadżety, ale dzieci je uwielbiają!

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Każdego roku przekazuje kilkaset drewnianych zabawek organizacjom charytatywnym - samochody, lalki, skarbonki itp. Jim mówi, że będzie robić to tak długo, jak długo będzie mógł obsługiwać instrument. Najlepsze narzędzie motywujące na świecie pomaga mu w pracy - uśmiechy dzieci i ich pełne podziwu oczy!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lemurov.net