Ta dziewczyna z Australii przyjechała na bal i zaskoczyła nie tylko swoich kolegów z klasy, ale także projektantów swoim wyglądem. Chodzi o to, że licealistka sama uszyła sukienkę, a ponadto ozdobiła ją bardzo nietypowymi i oryginalnymi elementami.

Jessica Collins - tak nazywa się kreatywna absolwentka - postanowiła wnieść odrobinę kreatywności do swojego odświętnego wyglądu. Wpadła na pomysł, aby udekorować spód stroju pestkami mango.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia Jessica pomyślała o pozbyciu się przejrzałych owoców mango. Dziewczyna dorastała w rodzinie, która jest właścicielem całej farmy mango. Wielokrotnie obserwowała, jak przejrzałe owoce trafiają na wysypisko.

foto: lemurov.net

Tak więc licealista zaczęła zbierać pestki z bezużytecznych owoców, aby później wykorzystać je do stworzenia sukienki. Ziarna do tego były idealne ze względu na ich płaski kształt. Po wyschnięciu pestki nabierają nawet blasku i zaczynają migotać w świetle.

foto: lemurov.net

Praca zajęła Jessice około czterech miesięcy i wykorzystała około siedmiuset pestek. Pomimo długiego i monotonnego procesu, dziewczynie naprawdę podobało się tworzenie i była zadowolona z wyniku. Ponadto Jessica prowadziła portfolio podczas tworzenia stroju, w którym opisała wszystkie swoje działania i kluczowe kroki.

foto: lemurov.net

Jessica ma nadzieję, że w ten sposób może wnieść swój wkład w branżę modową. Promuje wykorzystanie ziaren mango do wytwarzania naturalnych włókien. To uzasadiłoby wiele kosztów związanych z uprawą mango.

Tak czy inaczej Jessica nie udaje projektantki. Dziewczyna w przyszłości widzi siebie jako pracownika medycznego.

Główne zdjęcie: lemurov.net