Naprawdę chcemy, aby ludzie nie zapominali o dokonywaniu dobrych czynów, jeśli nie całego wyczynu, to przynajmniej małej bezinteresownej pomocy innym stworzeniom!

Dziś opowiemy Ci jedną historię, która udowodni, że czynienie dobra jest łatwe!

Pewnego dnia po parku przechadzał się Brazylijczyk Igor Venancio. Nagle mężczyzna zobaczył, że na środku ścieżki zebrał się tłum dzieci, patrzyli na coś z wielkim zainteresowaniem. Okazało się, że na ziemi leżało małe zwierzę.

To była mała pazurczatka. Te zwierzęta są zwykłymi mieszkańcami okolicy i Igor widział je nie raz. Małpki te nie są niebezpieczne, ale podobnie jak wszystkie inne dzikie zwierzęta, nie ufają ludziom. Pazurczatki wolą drzewa, a jeśli znajdą się na ziemi, są narażone na wielkie niebezpieczeństwo.

Tak właśnie wygląda pazurczatka w życiu codziennym.

foto: laykni.com

Na drzewie mężczyzna zobaczył matkę małej małpki, która była bardzo zaniepokojona. Igor kazał dzieciom odejść, aby zrobić miejsce wokół malucha, ale matka nie odważyła się zejść do niego.

foto: laykni.com

Gdyby w tej chwili pojawił się przypadkowy samochód, drapieżny ptak lub zwykły kot, małpka maiłaby poważne problemy. Więc mężczyzna wziął maluch i zaniósł go jego matki.

foto: laykni.com

„Poczułem wdzięczność w jej oczach” – powiedział mężczyzna. Taki był jego dobry uczynek.

Pessoal, amanhã estarei partipando de um quadro no progama da Fátima Bernardes devido a repercussão que teve um vídeo que fiz ajudando um macaquinho. Assistam.

Posted by Igor Venâncio on Tuesday, September 15, 2020

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com