Jak bardzo czasami lubimy narzekać na zupełnie zwyczajne rzeczy, narzekać i nie doceniać. Rano możemy być niezadowoleni z wyglądu lub fryzury, nie podoba nam się, że włosy nie układają się tak, jak chcielibyśmy, albo loki nie utrzymują się zbyt długo. Ale 10-letnia dziewczyna mieszkająca w Melbourne, Shilah Calvert-Yin, żyje z zespołem włosów niedających się uczeać i nie ma sensu narzekać na to, bo to jest jej cecha.

foto: laykni.com

Na naszej planecie jest około stu ludzi, którzy mają ten zespół, wśród nich znalazła Shilah. Jest to rzadka anomalia, gdy włosy są ułożone w taki sposób, że praktycznie nie można ich rozczesać.

foto: laykni.com

Z reguły ta cecha objawia się we wczesnym dzieciństwie, włosy stają się srebrzyste lub słomkowe.

foto: laykni.com

Shilah ma blond włosy, które bardzo drobno kręcą się, są bardzo splątane i niegrzeczne, zawsze odstają w różnych kierunkach.

foto: laykni.com

Po prostu nie można ich ułożyć. Lekarze mówią, że w okresie dojrzewania muszą „ułożyć się”, ale nikt tak naprawdę nie wie, czy tak będzie.

foto: laykni.com

Matka dziewczynki, Celeste, mówi, że dziecko urodziło się z normalnymi ciemnymi włosami, a w wieku trzech miesięcy zaczęły się przez nie przebijać jasne „igły”. Zwykłe włosy zaczęły wypadać, a na ich miejscu wyrosły „igły”, a najciekawsze jest to, że wyrosły wyraźnie pod kątem prostym do głowy i stawały się coraz jaśniejsze.

foto: laykni.com

Włosy osiągnęły taką długość jak teraz, gdy Shilah miała 2 lata i już nie rosną. Jak mówią lekarze, zespoł ten jest częściej dziedziczony, ale w rodzinie Calvert-Yin nikt nie ma takich włosów i dowiedzieli się, że istnieją w zasadzie z narodzinami Shilah.

foto: laykni.com

Dziecko zauważyło, że jej fryzura nie jest taka sama jak u innych osób w wieku około 4 lat. Wtedy zarówno dzieci, jak i dorośli zaczęli zwracać na nią dużą uwagę, co sprawiło, że dziewczynka czuła się nieswojo.

foto: laykni.com

Ale po pewnym czasie, dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół, Shilah była w stanie pokochać swoje włosy i teraz czuje się wyjątkowa.

foto: laykni.com

„Często nam powtarzała, że jest jak jednorożec, ponieważ są to tak samo wyjątkowe, inne stworzenia jak ona” - mówi Celeste. „Shilah jest niezwykle pewną siebie osobą, a jej włosy bardzo dobrze pasują do jej osobowości”.

foto: laykni.com

Oczywiście ludzie nie przestali zwracać uwagi na dziewczynę z niezwykłą fryzurą, czasami komentują lub dotykają jej włosów bez pozwolenia, czego Shilah tak naprawdę nie lubi.

foto: laykni.com

Jak mówi mama: „W takich przypadkach staramy się nie denerwować, ale opowiedzieć o zespole włosów niedających się uczesać, aby jak najwięcej osób wiedziało o tej anomalii. Zwykle na początku wszyscy myślą, że żartujemy, ale odpowiadamy - wygooglujcie, a przekonacie się, że to prawda ”.

foto: laykni.com

Pielęgnacja takich włosów również nie jest łatwym zadaniem. Shilah z całego serca nienawidzi porannej procedury szczotkowania, która trwa co najmniej 20 minut. Aby w jakiś sposób móc ułożyć włosy, Celeste nakłada na nie różne spraye i używa grzebienia z rzadkimi zębami. Ale proces suszenia włosów sprawia jej przyjemność, uwielbia, kiedy tata to robi, wtedy włosy stają się puszyste jak dmuchawiec.

foto: laykni.com

Aby dziewczynka się nie wstydziła, jej rodzice utworzyli jej konto w sieciach społecznościowych, a subskrybentów jest już kilka tysięcy.

foto: laykni.com

„Dzięki mediom społecznościowym Shilah nie czuje się już odizolowana, wie, że na świecie wciąż są ludzie o takich samych włosach jak ona” - mówi Celeste.

Główne zdjęcie: laykni.com