Najstarsi żyjący Australijczyk odkrył tajemnicę długowieczności. Jego słowa cytuje LADBible.

Dexter Kruger, który mieszka w domu opieki w Roma, Queensland, świętował 13 stycznia swoje 111. urodziny. Ze względu na ograniczenia nałożone w związku z pandemią COVID-19 solenizant nie był w stanie zaprosić wielu gości, ale to go nie zasmuciło.

Sekret długowieczności, według Krugera, jest bardzo prosty: „Nie przestawaj oddychać, jedz trzy razy dziennie, a czas minie sam”. Australijczyk często śpiewa lub gwiżdże, a każdego dnia zjada kilkanaście krewetek. „Myślę, że są one bardzo zdrowe. A podczas wieczornego posiłku często otwieram puszkę sardynek” - powiedział mężczyzna.

Australijczyk twierdzi, że w ciągu jego długiego życia było znacznie więcej dobra niż zła, chociaż zastał obie wojny światowe, Wielki Kryzys i liczne susze. Jest przekonany, że ludzkość poradzi sobie z pandemią COVID-19. „W mojej branży - pracowałem z bydłem - rozwiązyliśmy wiele poważnych problemów z pomocą szczepionek. Tutaj będzie tak samo .” - powiedział Kruger.

Mężczyzna uważa, że wiek nie jest powodem do rezygnacji z celów. Całe życie pracował jako rolnik, a w wieku 86 lat, po śmierci żony, zaczął pisać książki. Do tej pory spod pióra Krugera wyszło ponad 300 historii. Australijczyk opublikował 12 książek, z których ostatnia ukazała się w jego 109. urodziny. Piszę też wiersze.

Wcześniej 108-letnia mieszkanka amerykańskiego miasta New Brockton w Alabamie podzieliła się sekretem długowieczności. Radziła, aby wierzyć w Boga, ciężko pracować, być milszym i nie wtrącać się w sprawy innych ludzi.

Główne zdjęcie: google.com