Wszyscy dobrzy rodzice, wkładając serce w dziecko, skrycie mają nadzieję, że cała ta miłość wróci do nich, kiedy się zestarzeją... Niestety, nie zawsze córki i synowie (nawet najbardziej ukochani) dorastają do prawdziwej wdzięczności. Psychologowie wyjaśniają to zjawisko toksycznym wychowaniem, chrześcijaństwo – grzesznością natury ludzkiej, a astrologią – wpływem znaku zodiaku na każdą osobę.

5: Strzelec

Niezależni i nielubiący słuchać rad od innych ludzi, Strzelcy opuszczają dom rodzinny, gdy tylko otrzymają świadectwo maturalne. Będąc na studiach lub budując karierę, często zapominają nawet zadzwonić do domu... Jednak jak tylko mama poprosi o pomoc, Strzelcy natychmiast wszystko rzucą i przyjdą. A jeśli to konieczne, wykorzystają wszystkie swoje liczne znajomości, aby rozwiązać problemy rodziców.

Również Strzelce:

  • uczucia ich rodziców stawiają zawsze na pierwszym miejscu;

  • im są starsi, tym uważniej słuchają opinii mamy i taty;

  • są bardzo dumni, jeśli uda im się zrobić coś dla swoich rodziców (zwłaszcza z tym, z czym oni sami nie mogli sobie poradzić) – ogólnie Strzelce uwielbiają czuć się niezależni.

4: Lew

Bez względu na to, jak dumni i wytrwali są Lwy, zawsze są wdzięczne matce i ojcu za swoje życie, dzieciństwo i edukację.

I chociaż większość Lwów zaczyna żyć oddzielnie od rodziny jeszcze w młodości (zgodnie z wymogami ich kochającej wolność duszy), zawsze traktują starszych z maksymalną czułością i życzliwością. Ponadto pod tym znakiem rodzą się wyjątkowo hojni ludzie. Dlatego, gdy tylko rodzice będą potrzebować czegoś od Lwa, wszystko to zostanie im natychmiast dostarczone i najwyższej jakości.

Jednak nie należy zapominać, że Lwy od urodzenia uwielbiają się chwalić. Dlatego ich pomoc często wygląda na przesadnie szlachetną, niektórzy krewni nawet z pogardą stwierdzą, że to jest popisywanie się Lwa! Jednak z drugiej strony rodzice są zadowoleni, mama jest dumna ze swojego syna / córki... Czego tu więcej chcieć!

Ważne: jeśli sytuacja nadal zmusza dojrzałego Lwa do życia z rodzicami, nie przestanie ich kochać, lecz pozostanie wdzięcznym dzieckiem tylko w swoim sercu, gdzieś bardzo głęboko. Ogólnie rzecz biorąc, kłótnie i spory będą stale pojawiać się w takim domu...

3: Waga

Zapytaj krewnych, sąsiadów lub kolegów dorosłej osoby spod znaku Wagi, czy dobrze traktuje ona swoich rodziców, a dowiesz się, że to jest najlepsze dziecko (a nawet synowa czy zięć) na świecie! Wagi są tak uważni, cały czas dzwonią, martwią się, pytają, a jeśli coś się stanie, to bardzo się przejmują...

Rzeczywiście, zewnętrzne przejawy miłości ludzi spod tego znaku są zawsze najlepsze: rodzice mają dach nad głową, przy pierwszych oznakach choroby wzywają lekarza, a jeśli emerytury nie wystarcza na całe życie, Wagi kupują swoim rodzicom leki i żywności, a jeśli to konieczne, płacą nawet rachunki za media.

Ale tak jest w sytuacji idealnej, jeśli Waga ma na to wszystko wystarczająco pieniędzy.

Niestety, większość osób spod znaku Wagi nie odnosi sukcesów w biznesie, dlatego wielu przedstawicieli tego znaku nie tylko nie może zaaranżować starości w stylu „luksusu” dla swoich rodziców, ale sami od czasu do czasu przybiegają do domu na obiad... Przy tym Wagi będą szczerze rozmawiać ze staruszkami, chętnie przyprowadzą wnuczków, aby dziadkom się nie nudziło.

Tak a propos: będąc uzależnioną od dorosłych rodziców, osoba spod znaku Wagi będzie o tym milczeć w gronie przyjaciół. Natomiast pomagając osobom starszym, upewnią się, że wszyscy o tym wiedzą (dla Wagi ważne jest, aby wszyscy bliscy mieli dobrą opinię o ich pozytywnych cechach).

2: Byk

Każdy Byk to wspaniały, odpowiedzialny człowiek rodzinny. Opieka nad rodziną jest podstawą ich systemu wartości w życiu.

Typowy Byk:

  • Jest przekonany, że dzieci powinny być wdzięczne swoim rodzicom nie za konkretne rzeczy, lecz a priori;

  • nawet po kłótni z matką lub ojcem, Byk nie odmówi im pomocy;

  • nie trzeba do niego dzwonić i prosić o przybycie – wielu Byków pozostaje przez długi czas w domu rodzicielskim, a nawet po rozstaniu nie oddalają się zbyt daleko (robią to ze względów praktycznych).

Nawiasem mówiąc: Byk pomoże rodzicom, nawet jeśli jego dzieciństwo nie było zbyt szczęśliwe. Jednak jeśli został on wychowany w miłości, nie tylko będzie pomagał, kiedy tylko będzie to możliwe, ale stanie się także ich niezawodnym wsparciem.

1: Rak

Przedstawiciele tego znaku po prostu uwielbiają mamę i tatę. Jeśli dzieciństwo Raka było szczęśliwe, będzie on kochał swoich rodziców do samego końca. Nawet jeśli Rak był obrażany (a nawet dorastał w sierocińcu), nadal wdzięczny swojej matce za życie, które ona mu dała.

Jeśli rodzice czegoś potrzebują, Rak chętnie da im wszystko (nawet z ubytkiem dla siebie). Dobrze, jeśli mama i tata kochają Raka i nie zechcą zaakceptować jego ofiary! Jednak w życiu zdarza się też, że rodzice bezwstydnie wykorzystują dobroć i niespokojną miłość swojego dorosłego dziecka. Na przykład, wiedząc, że Rak oszczędza na wakacje, mama nagle zaczyna narzekać na swoje zdrowie – w rezultacie to ona pojedzie do uzdrowiska...

Nawiasem mówiąc: w szczęśliwej rodzinie Rak może nie zechcieć opuszczać „gniazdko” i zostanie w domu rodziców. Chodzi o to, że rak po prostu nie chce zerwać subtelnego związku emocjonalnego z rodziną.

Główne zdjęcie: thebestvideo.ru