Tylko psy mogą tak kochać!

Owczarek niemiecki o imieniu Wangwang przez osiem lat pracował jako pies służbowy w Departamencie Policji w prowincji Henan w Chinach. W 2019 roku pies przeszedł na emeryturę. Znaleźli mu właścicieli i nowy dom, w którym spędzi resztę swoich dni. Z mentorem, który wychowywał i uczył psa od urodzenia, Wangwang musiał zostać rozłączony.

foto: google

Niedawno policjant jadąc w pobliżu domu, w którym obecnie mieszka owczarek, postanowił go odwiedzić. Filmik spotkania starych znajomych pojawił się niedawno w Douyin, chińskiej wersji TikToka. Filmik przedstawia, jak pies wybiega z domu, radośnie witając byłego mentora. Jest tak szczęśliwy, że go widzi, że natychmiast upada mu do stóp i ociera się o jego buty.

foto: google

Wangwang nie mógł ukryć swoich emocji - łzy płynęły z jej oczu ze szczęścia.

Niestety policjant nie mógł zostać długo. Kiedy nadszedł czas wracać, ponownie pogłaskał swojego zwierzaka i ruszył do samochodu. Ale pies nie chciał go puścić, raz za razem blokował mu drogę, dotykał i lizał jemu ręce. „Zawsze trudno się pożegnać” - skomentował wideo autor posta. Mężczyzna zauważył również, że chociaż sierść Wangwanga zaczęła siwieć, wygląda świetnie. Widać, że pies jest dobrze karmiony i trochę wyzdrowiał po przejściu na emeryturę.

Source: youtube.com

Użytkownicy sieci społecznościowych byli bardzo poruszeni reakcją zwierzęcia. W komentarzach wielu przyznało, że uronili łzy, oglądając filmik ze spotkania Wangwanga z policjantem.

„Psy to najbardziej lojalne przyjaciele. Proszę, traktujcie ich dobrze! ”,„ Widać, jak bardzo Wangwang tęskni za swoim mentorem ”, cytowała subskrybentów brytyjska publikacja The Daily Star.

Niektórych użytkowników zdziwił fakt, że owczarkowi nie pozwolono przebywać ze swoim mentorem. Ale później ta sytuacja została skomentowana przez przedstawicieli Departamentu Policji. Wyjaśnili, że psy służbowe są trzymane w ośrodku szkoleniowym. Tam są karmieni i szkoleni. Jednak po przejściu na emeryturę zwierzęta szukają nowego domu poza ośrodkiem, ponieważ policja po prostu nie ma czasu na zabawę i interakcję z psami poza służbą. Zdaniem komentatora psu znacznie lepiej będzie się żyło w rodzinie, niż w ośrodku szkoleniowym.

Główne zdjęcie: google.com