Nie masz czasu czekać, aż woda się zagotuje? I nie musisz! Istnieje inny sposób gotowania makaronu, który radykalnie różni się od tego, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Spróbuj zrobić makaron w ten sposób i nie zapomnij podzielić się z nami swoimi komentarzami.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do gotowania makaronu w dużym rondlu z dużą ilością wody. Czekamy, aż się zagotuje, i wkładamy makaron do wrzącej wody. Czasami gotuje się tak długo, że nie wystarczy cierpliwości. Okazuje się, że nie jest to konieczne. Możesz pominąć najbardziej nudny etap gotowania wody!

Następnym razem, gdy będziesz gotować makaron, weź dużą głęboką patelnię, włóż do niej wymaganą ilość makaronu i napełnij zimną wodą. Ponieważ woda jest zimna, makaron nie skleja się i idealnie się ugotuje. Nadal musisz okresowo mieszać makaron, ale przygotowanie go zajmie znacznie mniej czasu.

Source: youtube.com

Po zrobieniu makaronu nie odcedzaj wody do zlewu. Makaron zawiera dużo skrobi, która jest uwalniana podczas gotowania. Płyn pozostały po ugotowaniu zawiera tę samą skrobię, która jest doskonałą bazą do sosów. Będą smaczniejsze, gładsze i gęstsze.

Główne zdjęcie: google.com