2 lata temu książę Harry i książę William rozpoczęli nowy projekt, którego celem jest pomoc wielu ludziom, którzy przeżywają problemy emocjonalne wpływające na zdrowie psychiczne. Otwierają oddziały szpitalne, poradnie psychologiczne, ośrodki szkoleniowe itp.

Zachęcają ludzi, aby mówili więcej o tym, na czym im zależy, i nie nosili tego emocjonalnego ciężaru. Książę Harry swoim przykładem udowadnia, że przynosi ulgę.

Oto najbardziej emocjonalne cytaty Harry'ego o księżnej Dianie.

foto: all4soul.com

„Gdybym wiedział, że ten telefon od niej z Paryża był ostatnim, powiedziałbym jej o wiele więcej. Powiedziałbym jej wszystko. To była zbyt krótka rozmowa i żałuję tego przez całe życie i zawsze będę tego żałować”.

foto: all4soul.com

„Mogę śmiało powiedzieć, że utrata mamy w wieku 12 lat wyłączyła moje emocje na następne 20 lat, a to miało poważny wpływ na moje życie osobiste i moją pracę”.

foto: all4soul.com

„Teraz żałuję, że przez pierwsze 28 lat mojego życia nie rozmawiałem z nikim o tym, co mnie martwi, a zwłaszcza o mojej matce. Nigdy o tym nie mówiłem ”

foto: all4soul.com

„Niewiele mam wspomnień o mojej matce, o moim dzieciństwie z nią. Więc nie mówię, że robię coś, bo by jej się to podobało, po prostu coś robię i mam w głowie myśl: „Może by jej się to spodobało”.

foto: all4soul.com

„Teraz wiem, że głośne mówienie o swoich problemach to ogromny plus, a ogromnym minusem jest milczenie o nich. Nie tylko dla ciebie, ale dla wszystkich wokół ciebie. Milczysz i stajesz się problemem. Byłem problemem przez całą młodość, mając dwadzieścia lat. Po prostu nie mogłem tego znieść ”.

foto: all4soul.com

„Kiedy zmarła, ziejąca pustka utworzyła się nie tylko wokół Williama i mnie, ale wokół wszystkich ludzi, którzy kochali naszą matkę. Chcę tylko spróbować wypełnić tę pustkę i jeśli uda mi się choćby odrobinę, to jestem szczęśliwy. Rozumiem, że przez resztę życia będę się starał wypełnić tę pustkę. William też.”

foto: all4soul.com

„Była naszą obrońcą, opiekunką i przyjaciółką. Ani razu nie pozwoliła, by nasza wiara w nią i miłość do niej się zachwiały. Poszła w zapomnienie dla wszystkich oprócz mojego brata i mnie. Dla nas dwojga była tylko matką, najlepszą matką na świecie ”.

foto: all4soul.com

Główne zdjęcie: all4soul.com