Bambusowy miś nie potrzebuje do spania koców ani poduszek. Jednak kanadyjskie zoo postanowiło sprawdzić, czy zwierzę potrafi używać pościeli zgodnie z przeznaczeniem i nagrało ten proces.

Zoo w Toronto jest domem dla pary pand, ośmioletniej Er Shun i siedmioletniego Da Mao. Przybyły z Chin w 2013 roku; w Kanadzie pracownicy ogrodu zoologicznego nie tylko opiekują się nimi, ale także badają ich zachowanie.

Chociaż wielkie pandy mogą spać przez 10 godzin z rzędu, przez resztę czasu są aktywnymi i ciekawskimi zwierzętami. Kiedy w wolierze Da Mao umieszczono koc, personel zoo zdołał sfilmować niedźwiedzia próbującego znaleźć dla niego zastosowanie. W końcu Da Mao po prostu schował się pod kołdrą z głową.

Source: youtube.com

Zoo w Toronto zostało założone w 1974 roku. Obecnie na obszarze 287 hektarów żyje ponad 5000 zwierząt reprezentujących ponad 450 gatunków. Para niedźwiedzi bambusowych jest ulubieńcami odwiedzających zoo; filmy z nimi należą do najpopularniejszych i zawsze zdobywają tysiące wyświetleń. Zobacz, jak Da Mao cieszy się kanadyjską zimą, bawiąc się zabawką w wolierze.

Source: youtube.com

Source: youtube.com

Panda wielka (Ailuropoda melanoleuca) to rzadkie zwierzę żyjące w górzystych regionach środkowych Chin. Według oficjalnych danych na koniec 2013 roku na wolności żyło 1864 niedźwiedzi bambusowych, a około 300 żyje w ogrodach zoologicznych na całym świecie.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru