Iwan Pietrowicz pracował jako gajowy w leśnictwie na terytorium Chabarowska. Przez całe swoje długie życie widział wiele zwierząt. Miał okazję się spotkać z rzadkim tygrysem amurskim.

W tych rejonach tygrysy amurskie są bardzo rzadkie. Iwan Pietrowicz wiedział, że zwierzęta te są w Międzynarodowej Czerwonej Księdze i polowanie na nich jest zabronione.

Myśliwy był tego dnia zajęty obowiązkami domowymi, jego gospodarstwo domowe nie było duże. Nagle prawie obok siebie zobaczył tygrysicę. Wychodząc na dziedziniec, nie zabrał ze sobą broni, chociaż w ciągu trzech sekund bestia mogła go rozerwać na strzępy.

foto: foxsi.ru

Tygrysica podeszła bliżej miękkim, cichym krokiem. Mężczyzna zauważył, że tygrysica miała ranę, a cała trawa była pokryta krwią. Zdał sobie sprawę, że została zraniona w wyniku nielegalnych działań kłusowników, którzy są gotowi zabijać rzadkie zwierzęta dla zysku.

Tygrysica spojrzała uważnie i ufnie na myśliwego, jakby szukając u niego wsparcia i ochrony, po czym gwałtownie odwróciła się i weszła w tajgę. Po chwili pojawiła się ponownie, ale nie sama.

foto: foxsi.ru

Miała w zębach małego miesięcznego tygryska. Zostawiając tygryska w pobliżu domu leśniczego, zniknęła w tajdze. Młody tygrys był nadal ślepy i potrzebował opieki.

Myśliwy zdecydował, że kiedy tygrys dorośnie, wypuści go na wolność. W pierwszym miesiącu tygrysiątko karmiono butelką. A potem tygrys zaczął jeść inne produkty. Dziki tygrys dorastał jako zwierzę domowe.

foto: foxsi.ru

Bawił się kotami i dwoma psami, które były w gospodarstwie gajowego. Myśliwy bardzo przywiązał się do młodego tygrysa, którego nazwał Amurem. Tak minął rok. Mały tygrys wyrósł na dużego pięknego tygrysa, którego wołała tajga.

Tygrys amurski nie ma naturalnych wrogów, głównymi wrogami pozostają kłusownicy. Medycyna chińska wykorzystuje skórę i kości tygrysów, które mają właściwości lecznicze. Służą do robienia nalewek i mikstur. Dla korzyści materialnych ludzie niszczą tak rzadkie zwierzęta, jak tygrys amurski.

Główne zdjęcie: foxsi.ru