Jak ci się podoba ten gigantyczny potwór?

foto: google

W rzeczywistości ten „potwór” wygląda jak pojedynczy organizm tylko z zewnątrz. To jest tak zwany pirosom - istota, która składa się z wielu malutkich stworzeń. Te małe organizmy są jak meduzy.

Na tym zdjęciu znajduje się mały pirosom, który właśnie zaczął się formować. Możesz zobaczyć powiększony obraz takiej kolonii.

foto: google

Małe pirosomy tworzą gigantyczne kolonie o długości kilku metrów. W ten sposób skuteczniej jest zdobyć jedzenie dla siebie i odstraszyć wrogów, którzy wolą trzymać się z dala od takiego olbrzyma.

Robak o „śmiesznej twarzy potwora”

Hydrotermalny robak głębinowy Nereis sandersi. Mieszka w oceanicznych wulkanach. Natura jest dziwna.

foto: google

Ich bliscy krewni - robaki Nereis diversicolor - w ZSRR zostali złapani na Morzu Azowskim, aby nakarmić nimi jesiotry. Jesiotrom bardzo brakowało swoich ulubionych mięczaków i chętnie przestawiały się na nowe pożywienie.

Niesporczaki

To jest Niedźwiedź Wodny lub, naukowo, niesporczaki. Bardzo małe zwierzęta z fantastycznymi wskaźnikami przeżycia. Byli wysyłani w kosmos - latali tam 10 dni i 68% z nich przeżyło!

foto: google

Niesporczaki dorastają do 1,5 mm i są bardzo leniwe - pokonują zaledwie 3 mm w 2 minuty. Ale superstabilne. Kurczą się w kulkę i żyją bez wody i powietrza. Naukowcy badają zjawisko niesporczaków i marzą o zapożyczeniu ich „mechanizmu” dla ludzi.

Niedźwiedzie wodne są szeroko rozpowszechnione na całej planecie. Występują także w Himalajach na wysokości 6 km i na dnie oceanu - głębiej niż 4 km. Ale łatwo też wspinają się w niebezpieczne miejsca - na przykład Arktykę lub gorące źródła. Bardzo kochają mech - w 1 gramie znajduje się nawet 1000 niedźwiedzi wodnych!

Główne zdjęcie: google.com