W historii jest wiele przykładów, w których pies ujawniał prawdziwe bohaterskie cechy i okazywał swojemu właścicielowi oddanie i miłość. Mówiją, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dzisiejszy film po raz kolejny udowadnia, że to stwierdzenie ma zasłużone prawo do istnienia.

Wydarzenie pokazane na filmie miało miejsce w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Bohaterami są mistrzyni biegu Daniele Bellengi i jej pies Tez. Każdego ranka szły biegać, pokonywać duże odległości. Daniele z natury swojej aktywności zawodowej musi dbać o formę, a pies szczęśliwie jej w tym pomagał, dotrzymując jej towarzystwa. Kobieta adoptowała psa ze schroniska i, o ile wiedziała, była w nim częściowo rasowa krew. Tez pochodził od owczarka australijskiego, dlatego z natury był dość wytrzymały i uwielbiał długie spacery joggingowe.lemurov.net

foto: lemurov.net

Pewnego dnia właścicielka i pies poszły pobiegać wzdłuż kanionu na pustyni Moab w stanie Utah. Trasa zajmowała około półtorej godziny. Daniele i Tez dojechały do kanionu samochodem. Kobieta idąc pobiegać, zaparkowała samochód, zostawiając w nim telefon. Aby cieszyć się sportem na łonie natury, zabrała ze sobą tylko butelkę wody i kilka batoników fitness. I tak, po godzinie wspinaczki na zbocze, Daniele poślizgnęła się i spadła do samego podnóża góry. Podczas staczania się wielokrotnie uderzyła się o ostre głazy i doznała wielu obrażeń. Dziewczyna nie mogła nawet ruszyć nogami. Przestraszona w ogóle nie wiedziała, jak wydostać się z tej sytuacji.

Na szczęście zawsze był z nią wierny pies. Daniele i Tez spędziły kilka dni na pustyni. Tez od czasu do czasu kręcił się wokół jobiety, a nocą siadał bliżej Danieli, żeby ją ogrzać. Po południu pies opuszczał właścicielkę i gdzieś uciekał. Jak się okazało, Tez kilkakrotnie wracał na drogę, próbując wezwać pomoc. Jednak nawet gdy na drodze pojawiały się samochody, nie zwracały uwagi na psa. Na szczęście nieobecność dziewczyny zauważyła sąsiadka, która zwrócił się do ratowników. Jakiś czas później, w pobliżu kanionu, jeden z policjantów znalazł samotny samochód należący do Danieli. W to miejsce wysłano ekipę ratunkową.

foto: lemurov.net

Ratownicy ruszyli szlakiem, a poszukiwanie ich mogłoby być bardzo opóźnione, gdyby nie Tez. Widząc ludzi, pies szczęśliwie wybiegł w ich kierunku i natychmiast zaprowadził ich do miejsca, w którym leżała jego właścicielka. W rezultacie dziewczynka została odnaleziona i objęta niezbędną opieką medyczną. Tak więc dzięki oddanemu psu Danieli udało się przeżyć. A Tez okazał się prawdziwym bohaterem.

Główne zdjęcie: lemurov.net