W Wielkiej Brytanii wydarzyła się niezwykła historia. 39-letnia Brytyjka Rebecca Roberts urodziła bliźnięta. A lekarze odkryli, że brat i siostra zostali poczęci w różnym czasie.

foto: lemurov.net

Rebecca wiedziała, że ma bliźniaki: chłopca i dziewczynkę. Monitorowała stan swojego zdrowia i regularnie odwiedzała ginekologa. Podczas pierwszego USG specjalista zobaczył tylko jeden płód w macicy, ale później zauważono drugi. Dzieje się tak, jeśli USG jest wykonywane wcześnie. Ale w przypadku Rebeki powód był inny.

foto: lemurov.net

Bliźniaki urodziły się we wrześniu 2020 roku. Chłopiec Noah po urodzeniu ważył około dwóch kilogramów, a jego malutka siostra Rosalie ważyła zaledwie 1,2 kilograma. Duża różnica masy występuje w ciążach wielopłodowych, ale zwykle nie przekracza 300-500 gramów.

foto: lemurov.net

Bliźniacy zaskoczyli wszystkich lekarzy: chłopiec wyglądał na wyraźnie starszego i bardziej rozwiniętego niż dziewczynka. Po dokładnym zbadaniu, a także po przestudiowaniu wyników procedur diagnostycznych przeprowadzonych w czasie ciąży, okazało się, że Rosalie jest rzeczywiście młodsza od Noego: poczęto ją trzy tygodnie po poczęciu brata.

foto: lemurov.net

Ta niesamowita podwójna ciąża nazywa się nadpłodnieniem i występuje niezwykle rzadko. Sprawa Rebeki jest czternastą na świecie. Niektórzy eksperci są co do tego sceptyczni, ale fakt pozostaje. Lekarz kobiety zasugerował, że nadpłodnienie było spowodowane przyjmowaniem leków przepisanych na niepłodność. Roberts brała je na udane zapłodnienie, dlatego nawet po wystąpieniu pierwszej udanej ciąży komórki jajowe nadal dojrzewały w jej jajnikach. Jedna z żeńskich komórek płciowych połączyła się z plemnikiem i nastąpiło poczęcie.

Dzieciaki, ze względu na niedostateczną wagę, przebywały w klinice prawie do Świąt Bożego Narodzenia, ale potem zostały bezpiecznie przeniesione do domu, gdzie czekała na nie ich starsza 14-letnia siostra Summer. Bliźnięta radzą sobie świetnie i szybko się rozwijają.

Główne zdjęcie: lemurov.net