Jak uważasz, czy jesteś skłonny dokonywać dobrych lub złych wyborów? Niektórzy ludzie wydają się mieć talent do ciągłego podejmowania złych decyzji. Co ich napędza?

Które znaki zodiaku najczęściej grzeszą lekkomyślnością i podejmowaniem złych decyzji?

1. Baran

Bardzo często Baran jest impulsywny i niecierpliwy. Połącz niecierpliwość z zamiłowaniem Barana do ryzyka i spontanicznością, a otrzymasz receptę na ciągłe podejmowanie złych decyzji. Ten znak nie będzie tracił czasu na analizę możliwych konsekwencji. Nie ma skłonności do sprawdzania faktów ani zbierania informacji. Dyskrecja nie jest mu nieodłączna: po prostu robi, co chce, kiedy chce. Baran to osoba, która dąży do natychmiastowej satysfakcji, a nie długotrwałych rezultatów.

2. Bliźnięta

Bliźnięta to osobowość dwojaka, więc podejmowanie decyzji dotyczących tego znaku jest zwykle trudnym i prawie niemożliwym zadaniem. Nie lubią dręczyć się wyborem, bo jest nudny. W rezultacie Bliźnięta zatrzymują się na spontanicznej i „surowej” wersji, aby szybko zakończyć otwartą sprawę i przejść do czegoś ciekawszego. Bliźnięta zwykle nie zwracają uwagi na szczegóły, które mogą wpłynąć na mądrość decyzji. Ciągle zmieniają zdanie i rozpaczliwie się wahają.

3. Rak

Jeśli Rak zostanie zmuszony do podjęcia decyzji w chwili, będzie kierował się wyłącznie uczuciami. W takim nastroju na ogół trudno jest zachowywać się racjonalnie, a szczególnie w przypadku tego znaku. Jego stan emocjonalny tłumi logikę i zdrowy rozsądek. Ponadto, Raki nie wiedzą, jak spojrzeć na szerszą perspektywę i zamiast tego skupiają się na tym, jak to było i wydarzyło się wcześniej, spodziewając się, że konsekwencje będą takie same.

4. Strzelec

Strzelec uwielbia być spontaniczny i wierzy, że zbyt długie planowanie sprawia, że życie staje się trywialne i przyziemne. Mają tendencję do szybkiego podejmowania decyzji, zwłaszcza podczas podróży i wyajzdów, ponieważ nie chcą niczego przegapić. Rozwiązanie tego problemu jest proste: Strzelec musi przeprowadzić trochę badań z wyprzedzeniem, aby jego wybór był jak najbardziej udany. Ponadto ten znak lubi polegać na innych i ufać cudzej opinii, co również nie zrobi mu dobrze. Strzelców wyróżnia również nadmierna pewność siebie – a w rezultacie zły wybór.

5. Koziorożec

Można by pomyśleć, że ten praktyczny, niezawodny i pracowity znak powinien w teorii zawsze podejmować tylko najlepsze decyzje, ale nie jest to do końca prawdą. Koziorożce wiedzą, że ludzie oczekują od nich rozwagi i ostrożności, dlatego czasami chcą zrobić coś odwrotnego, impulsywnego i nieplanowanego. Nawiasem mówiąc, doskonale zdają sobie sprawę z niepoprawności swojej decyzji i później będą tego bardzo żałować.

6. Ryby

Ryby zwykle po prostu nie chcą się czymś zajmować, dlatego dokonują pośpiesznego i nieudanego wyboru, aby się go pozbyć. Mają też tendencję do zamykania oczu na wszelkie problemy, myśląc, że w ten sposób same szybciej się rozwiążą. Ryby nie chcą przejmować inicjatywy i czekają na podpowiedzi od innych, więc jeśli coś się stanie, to później zrzucą na nie winę i odpowiedzialność za złą decyzję.

Główne zdjęcie: pomada.cc