9 kwietnia kanał telewizyjny ITV1 zaplanował pokazanie filmu dokumentalnego „Niewidzialna królowa”, poświęcony z okazji 95. rocznicy urodzin Elżbiety II. Królowa będzie obchodziła rocznicę 21 kwietnia, a Brytyjczycy zobaczyli unikalne archiwalne zdjęcia, które nie zostały nigdzie wcześniej opublikowane. Na nich królowa pojawia się nie tylko w zwykłej roli powściągliwego władcy, ale także jako zwykła kobieta i troskliwa matka.

foto: lemurov.net

Publiczność może zobaczyć różne zdjęcia. Jedna seria została nakręcona podczas światowej wizyty w krajach Wspólnoty Narodów. Potem Elżbieta zostawiła córeczkę Annę i syna Karola na sześć miesięcy.

foto: lemurov.net

Film dokumentalny zawiera zdjęcia wykonane podczas wizyty pary królewskiej Elżbiety i jej męża Filipa u gubernatora generalnego Nowej Zelandii. W domu Charlesa Willoughby'ego para królewska obchodziła Boże Narodzenie. Elżbieta na zdjęciu trzyma aparat w dłoniach, a Filip bawi się z córką gubernatora Sarą. Ta ostatnia, nawiasem mówiąc, wciąż pamięta to spotkanie i mówi o królowej jako bardzo sympatycznej kobiecie. Zdjęcie zrobione przez żonę Gubernatora Generalnego Patricię.

foto: lemurov.net

Kolejna seria zdjęć przedstawia spotkanie z prezydentem Jugosławii Josipem Broz Tito, które odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Są też zdjęcia z okresu bliskiej przyjaźni z Donem Fergusonem, rolnikiem z Nowej Zelandii. A niektóre zdjęcia zostały zrobione jeszcze przed wstąpieniem Elżbiety na tron, więc są naprawdę wyjątkowe.

foto: lemurov.net

Widzowie będą mogli zobaczyć Elżbietę w luźnej atmosferze: razem z dziećmi i ulubionymi zwierzętami, takimi jak konie i krowy.

foto: lemurov.net

Narodziny spadkobierców bardzo zmieniły królową, a po narodzinach księcia Andrzeja królowa zaczęła dostosowywać swój harmonogram pracy, aby poświęcić więcej czasu swojej rodzinie.

foto: lemurov.net

Miłość królowej do zwierząt i odległość od zgiełku miasta dostrzegło wiele bliskich jej osób.

Source: youtube.com

Charles Anson, który pracował jako sekretarz prasowy na dworze, powiedział, że surowy i powściągliwy wyraz twarzy skrywa aktywną kobietę o żywym i cudownym poczuciu humoru. Królowa wie, jak entuzjastycznie dyskutować na różne tematy i śmiać się z prostych rzeczy. Nadal pozostaje wzorem do naśladowania.

Główne zdjęcie: lemurov.net