Metale szlachetne czy biżuteria - zarówno kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają ozdabiać dłonie pierścionkami.

Oprócz tradycyjnych znaczeń pierścionka, na przykład na palcu serdecznym, jako symbol małżeństwa, pierścionki, sygnet można zobaczyć na każdym innym palcu. Dla większości ludzi pierścionek to po prostu piękny dodatek, który można dopasować do ubrania i zmieniać jak rękawiczki. Dla innych jest to talizman lub określony symbol, znak. Psychologowie są zgodni co do tego, że pierścionki mają coś do powiedzenia i nie tylko sam pierścionek się liczy, ale palec, na którym jest noszony.

Pierścionek na kciuku

foto: all4soul.com

Na szczególną uwagę zasługują pierścionki i sygnety na kciukach, szczególnie dla mężczyzn. Taka osoba z reguły okazuje się osobą energiczną, emocjonalną i ekspansywną.

Są prostolinijnymi, upartymi, wojowniczymi, czasem porywczymi i agresywnymi osobowościami. Próba przekonywania ich do czegoś lub dyskutowania z nimi jest całkowicie bezużyteczna - nadal będą stać na swoim miejscu, nawet jeśli później będą musieli tego żałować. Jednocześnie doskonale zdają sobie sprawę ze swoich zalet i wad, dlatego zakładając pierścionek na kciuk, wydają się intuicyjnie próbować okiełznać i uspokoić swój gorący temperament.

To rodzaj podświadomej próby znalezienia wspólnego języka i nawiązania relacji z innymi, a nawet ze sobą. Z drugiej strony, zdaniem psychologów, pierścionek na kciuku jest wyraźnym znakiem, że w tej chwili głównym celem osoby jest autoafirmacja wszelkimi środkami i sposobami, czyli samoocena w sferze seksualnej wychodzi na pierwszy plan.

Takie stwierdzenia nie są bezpodstawne, ponieważ nawet wśród starożytnych Greków i Rzymian kciuk był uważany za falliczny symbol, który był ozdabiany żelaznymi pierścionkami, aby chronić męską moc. Pierścionek na kciuku jest również symbolem lesbijstwa. Pierścionek na kciuku prawej ręki wskazuje na to, że kobieta jest lesbijką, która ma towarzyszkę, na lewym kciuku jest wolną lesbijką, otwartą na znajomości i nowe związki. Dlatego dziewczyny, które ozdabiają kciuki pierścieniami, jeśli nie są lesbijkami, powinny uważać - mogą zostać źle zrozumiane.

Pierścionek na palcu wskazującym

foto: all4soul.com

Palec wskazujący to palec Jowisza. Pierścień na palcu wskazującym nazywany jest pierścieniem „mocy”.

To na palcach wskazujących wiele wybitnych postaci historycznych nosiło pierścionki – np. Juliusz Cezar, kardynał Richelieu, Iwan Groźny, Henryk VIII. Ozdobiony pierścionkiem palec może być oznaką dumy, pragnienia władzy, a także silnej woli. Pierścionek na prawej ręce wskazuje na roztropność, a na lewej - o megalomanii, arogancji, dumie i skłonności do histerii.

Astrolodzy i chiromanci doradzają nieśmiałym i niezdecydowanym osobom noszenie pierścionka na palcu wskazującym. To napełni ich mocą Jowisza, doda im pewności siebie, pomoże uwierzyć w siebie i zwiększyć poczucie własnej wartości, a także przyniesie szczęście i sukces.

Pierścionek na środkowym palcu

foto: all4soul.com

Środkowy palec to palec Saturna. Osoby skłonne do narcyzmu, przekonane o swojej wyższości, zdobią pierścionkiem środkowy palec.

Im bardziej masywny pierścionek i kamień, tym wyraźniej te cechy przejawiają się w człowieku. Zwyczajowo nosi się również rodzinną biżuterię na palcu Saturna, podkreślając związek z przodkami, wiarę w karmę, wpływ losu i najwyższe przeznaczenie.

Pierścionek na palcu Saturna pomoże pokonać przeszkody. Zaleca się również noszenie pierścionka na środkowym palcu dla osób zaangażowanych w praktyki duchowe. Jeśli na oba palca Saturna założone pierścionki, może to wskazywać na wysoki stopień fatalizmu i pewne oderwanie się od rzeczywistości.

Palec serdeczny

foto: all4soul.com

Palec serdeczny to palec Słońca. Pierścionek na palcu serdecznym prawej ręki przede wszystkim wskazuje stan cywilny.

Tradycja ta sięga starożytnych Egipcjan. W tamtych czasach obrączki ślubne wykonywano nie tylko z metali, ale także ze szkła i ceramiki. W czasach starożytnego Rzymu żony, na znak lojalności, zaczęły dawać małżonkom pierścienie z żelaza i brązu. Złote obrączki ślubne, których tradycja przetrwała do dziś, pojawiły się dopiero w III-IV wieku. Z ezoterycznego punktu widzenia złoto, podobnie jak metal Słońca, najlepiej nadaje się do wzmacniania miłości w małżeństwie.

Pierścionek na palcu serdecznym (poza ślubnym) podkreśla zamiłowanie właściciela do sztuki, wyrafinowania i luksusu. Z reguły są noszone przez estetów, aktorów, artystów i generalnie osób wykonujących zawody twórcze. Pierścionek na palcu Słońca może również mówić o romantycznej i marzycielskiej naturze.

Mały pierścionek wskazuje na harmonijną, spokojną, pewną siebie osobowość, a duży pierścionek wskazuje na osobę namiętną, ze skłonnością do gwałtownych, a nawet histerycznych zachowań. Ozdabianie palca serdecznego pierścionkami jest polecane każdemu, kto dąży do sławy i fortuny, ponieważ Słońce dodaje człowiekowi energii twórczej, pomaga w wyrażaniu siebie.

Pierścionek na małym palcu

foto: all4soul.com

Mały palec - palec Merkurego, który jest patronem dyplomatów, biznesmenów, mówców, lekarzy i polityków. Uważa się, że pierścionek na palcu Merkurego pomaga jej właścicielom znaleźć wspólny język z każdym i nawiązać kontakty biznesowe.

Według psychologów pierścionek na małym palcu jest często spotykany u osób skłonnych do intryg, przygód i zdrady. Pierścionek na małym palcu u kobiety podkreśla narcyzm, kokieterię i zmienność natury. Również wskazuje na gotowość do flirtu i skłonność do hazardu, a w tym przypadku ma na celu nieco uspokoić, a nawet stłumić te skłonności osobowości.

Pierścionek na palec u stopy

foto: all4soul.com

Z punktu widzenia większości psychologów, mówi to o chęci wyróżnienia się, zwrócenia uwagi. W niektórych przypadkach może to wskazywać na poczucie własnej wartości, wysoką samoocenę i pragnienie wyższości nad innymi.

Główne zdjęcie: all4soul.com