Ludzka cywilizacja nieuchronnie upadnie, to fakt i nie ma czego rozpaczać. Pozostaje tylko pytanie, kiedy i kto się do tego przyczyni. Na przykład, możemy zostać zastąpieni przez nowy inteligentny gatunek, a niedawne nagranie dwóch pszczół otwierających samodzielnie butelkę napoju daje temat do myślenia.

Ładna buzia, prawda? I w ogóle niczego nie kmini.

foto: lemurov.net

Właściwie sam film, który wywołał tak wiele pytań

Source: youtube.com

Pytanie nie brzmi nawet, jak to zrobili, ale jak pszczoły w ogóle zorientowały się, że butelkę można otworzyć? Mogłyby na przykład po prostu wygryźć dziurę, tak jak robią to prawie wszystkie owady w swoim naturalnym środowisku. Gwintowany kapsel - w zasadzie nic takiego nie ma w naturze. Okazuje się, że pszczoły stają się coraz mądrzejsze? Uczą się od nas?

Mózg pszczół jest niewielki, ale szybkość tworzenia połączeń między neuronami jest ogromna. Jedna komórka komunikuje się ze 100 000 innymi! Oznacza to, że uczą się fenomenalnie szybko, zdobywają doświadczenie, a nawet mogą się czegoś nauczyć metodą prób i błędów. Nie wiemy, jak długo te dwie pszczoły na filmie próbowały odkręcić zak©etkę, ale widzimy wynik. I to jest niepokojące.

Główne zdjęcie: lemurov.net