Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że koty dają większy komfort naszemu domowi. Takie miękkie i puszyste stworzenia, które uwielbiają mruczeć siedząc na naszych kolanach. Ale są rasy, które bardzo różnią się od innych kotów domowych pod względem krnąbrności i mściwości.

Koty abisyńskie są uważane za bardzo inteligentne. W pojedynkę czują się samotnie, więc są mocno przywiązane do swojego właściciela, ale to nie znaczy, że spokojnie będą obok siedzieć i mruczeć. Kiedy te koty zostają same w domu, mogą zniszczyć meble, zasłony itp. Ale krzyczenie na koty za coś takiego nie wchodzi w grę, ponieważ taki kot może się obrazić i dalej psuć twoją własność w przyszłości. Lepiej skarcić swojego zwierzaka, ale zrobić to spokojnym tonem.

foto: lemurov.net

Istnieje wiele historii, że koty syjamskie są złe. Również ta rasa jest bardzo zazdrosna. Kot może być zazdrosny o właściciela innego zwierzęcia lub osoby. Może nawet rzucić się na kogoś, od kogo czuje niebezpieczeństwo. Podobnie jak w przypadku kotów abisyńskich, nie należy mówić za głośno i krzyczeć. W przypadku niewłaściwego postępowania lepiej, aby wypowiedzieć się surowym, ale spokojnym głosem. Nawiasem mówiąc, nie powinieneś kupować kota syjamskiego, jeśli w domu są dzieci.

Savannah jest dużym przedstawicielem kotów domowych. Ich charakter wyróżnia agresywna postawa, dlatego takie koty należy wychowywać od kociaka. Podobnie jak koty syjamskie, lepiej nie brać tej rasy jeśli są w domu dzieci. Ponadto z Savannah należy spacerować na smyczy, ponieważ może dowolnego przechodnia potraktować jako przedmiot do polowania.

foto: lemurov.net

Duże koty rasy Maine Coon są uważane za czułe i miłe. Dogadują się nawet z innymi zwierzętami w mieszkaniu i są lojalni wobec dzieci. Ale nie zapominaj, że nie lubią siedzieć na rękach i kiedy są ściskane. Maine Coon może żywić urazę nie tylko z powodu kary, ale może też czuć się, jakby ktoś się z nimi drażnił. W domu ten zwierzak zachowuje się całkowicie swobodnie. Może z łatwością wskoczyć na stół lub półkę i ukraść stamtąd cokolwiek, co będzie wtedy bardzo trudne do znalezienia.

foto: lemurov.net

Rodzaj kotów bengalskich pochodzi od dzikich kotów, więc nie są one w ogóle przystosowane do spędzania czasu w ramionach właściciela. Te koty nie lubią, gdy naruszają ich osobiste granice. Mogą się zemścić, jeśli wydaje im się, że są traktowani z nieuwagą. Zostawić niespodziankę w łóżku lub butach jest dla nich częstym zjawiskiem. Mimo wszystko koty bengalskie są mądre i oddane swojemu właścicielowi.

Główne zdjęcie: lemurov.net