Założyciel Amazon umieścił ten cytat na drzwiach swojej lodówki wiele lat temu. Czyta go codziennie i uważa, że ​​jest bardzo ważny. Który cytat Cię inspiruje?

Założyciel największej firmy internetowej na świecie, Amazon, Jeff Bezos, ma mnóstwo niesamowitych cech. Wie, jak zatrudnić odpowiednich ludzi. Podejmuje błyskotliwe i trafne decyzje dotyczące rozwoju biznesu. Jego firma wciąż się rozwija i rozwija! Jaki jest sekret jego sukcesu?

Jeff Bezos naprawdę wiele osiągnął i dąży do jeszcze więcej, ale poza tym nie różni się od nikogo z nas. Na przykład uwielbia cytaty motywacyjne. Założyciel Amazona wydrukował jeden z nich i przymocował go do drzwi lodówki wiele lat temu:

„Śmiać się tak często i serdecznie, jak to możliwe; żyć w taki sposób, aby mędrcy cię szanowali, a dzieci uwielbiały; zdobyć uznanie uczciwych krytyków i odważnie przetrwać zdradę fałszywych przyjaciół; docenić prawdziwe piękno; dostrzec to, co najlepsze w innych. Opuścić ten świat, czyniąc go trochę lepszym; niech będzie to zdrowe dziecko, które mu dasz; lub kawałek ziemi, który zmieniłeś; lub inny dobry uczynek. Wiedzieć, że dzięki tobie przynajmniej jednej osobie jest łatwiej żyć na tej Ziemi – właśnie to oznacza naprawdę odnieść sukces w tym życiu”, - Ralph Waldo Emerson.

foto: cluber.com.ua

Jeff Bezos mówi: To mój ulubiony cytat. Przymocowałem go do drzwi lodówki wiele lat temu. Za każdym razem, gdy otwieram, te słowa są przed moimi oczami ”.

To uniwersalna recepta na sukces. W końcu wszyscy chcielibyśmy się śmiać z ekscytacją i cieszyć się każdym dniem. Wszyscy pragniemy szacunku i miłości. Widzenie dobra w innych i odpowiadanie tym samym, żeby uczynić tę Ziemię trochę lepszą.

To są rzeczy, które decydują o sukcesie. Nic więcej.

Dlatego ten cytat tak wiele znaczy dla Bezosa, a on czyta go codziennie od tylu lat… Dlatego chciał o tym opowiedzieć. Aby świat, ty i ja były trochę lepsze!

Twój ulubiony cytat nie jest tym, w który wierzysz. Twój ulubiony cytat to ten, według którego żyjesz!

Na drzwiach mojej lodówki jest cytat australijskiego żeglarza i zdobywcy Pucharu Ameryki, Jimmy'ego Spithilla:

„Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której robienie mniej niż inni byłoby dobrą strategią”.

foto: cluber.com.ua

Nie jestem najmądrzejszy. I nie mam żadnych specjalnych talentów. Ale czy wiesz o czym się dowiedziałem? Że daję o wiele więcej niż otrzymuję. (W porządku, bo pomaganie innym to prawdziwa nagroda.)

Krótko mówiąc, jestem najbardziej przeciętną osobą pod każdym względem.

Dlatego wybieram ciężką pracę i wysiłek, aby zdobyć nową umiejętność. Wybieram wytrwałość tam, gdzie nie jest łatwo. Bardzo dawno temu zdałem sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy: że mogę zrobić znacznie więcej niż inni. I nie dlatego, że jestem mądrzejszy. Ponieważ jest gotowy do cięższej pracy.

Kiedy zaczyna mi się wydawać, że wszystko, już nie mogę, jestem zmęczony i wyczerpany, zrobiłem wszystko, co mogłem... Patrzę na cytat, który przypomina mi, że chyba nie wszystko.

Dotyczy to nie tylko mnie. Dotyczy to każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zdolni do więcej niż myślimy. Czy mogłem zrobić więcej niż zrobiłem? To właśnie determinuje mnie, gdy myślę o sukcesie. I to jest coś, co zawsze mogę kontrolować.

Spróbuj. Znajdź dla siebie właściwą cytatę. Taką, w którą nie tylko uwierzysz, ale według której będziesz żyć.

I kontynuuj. Zacznij żyć w ten sposób!

Główne zdjęcie: cluber.com.ua