Możesz zanurkować na 60 metrów i poczuć się jak prawdziwy archeolog podwodny.

W Dubaju, w którym mieści się już najwyższy wieżowiec świata i największe centrum handlowe, otworzyła się kolejna ciekawa dla turystów atrakcja – najgłębszy basen do nurkowania na świecie.

Basen o głębokości 60 metrów jest częścią nowej atrakcji Deep Dive Dubai. Wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa, w której pobił ostatniego rekordzistę – basen polskiej firmy Deepspot, głębokość którego to ponad 45 metrów.

https://www.instagram.com/p/CRN7tKghMBu/?utm_source=ig_embed&ig_rid=97136b14-0d8d-48c7-ba23-f531cf8db2ff

Basen mieści 14 milionów litrów świeżej wody - co najmniej cztery razy więcej niż jakikolwiek inny basen do nurkowania na świecie.

W tej chwili do Deep Dive Dubai można wejść tylko po zaproszeniu, ale pod koniec roku zostanie otwarty dla szerokiej publiczności. Książę Dubaju Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum był jednym z pierwszych odwiedzających basen i podzielił się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych.

Temperatura wody jest utrzymywana na poziomie 30 stopni Celsjusza, co jest komfortową temperaturą do noszenia cienkiej pianki lub kostiumu kąpielowego.

Kryty basen znajduje się wewnątrz konstrukcji w kształcie ostrygi o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Jego atrakcją jest podwodne miasto z pustymi budynkami, które nurkowie mogą odkrywać. Basen wyposażony jest w nowoczesne systemy oświetleniowe i nagłośnieniowe, pozwalające zanurzyć się (dosłownie) w wyjątkowej atmosferze.

foto: nat-geo.ru

foto: nat-geo.ru

W kompleksie nurkowym znajduje się również restauracja z dużymi oknami i ekranami telewizyjnymi, umożliwiająca nienurkującym rodzinom i przyjaciołom oglądanie tego co się dzieje w „podwodnym mieście”.

Osoby odwiedzające basen są ostrzegane, że po każdym nurkowaniu zaleca się odczekać 18-24 godzin przed wejściem na wysokość ponad 300 metrów (może to spowodować chorobę dekompresyjną), więc nie zaleca się nurkom odwiedzać Burdż Chalifa po basenie.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru