Jeżeli masz w zwyczaju suszenie ubrań w domu na suszarce, to odradzamy ci robienie tego. Szczególnie niebezpieczne jest to podczas zimy, kiedy mieszkania nie są aż tak często wietrzone i nie wpada to nich świeże powietrze. Oto czemu suszenie ciuchów w domu nie powinno być dozwolone.

Na 100 gospodarstwach domowych zostały przeprowadzone badania, z których wynikło, iż 87 z nich używa domowej suszarki, żeby ich ubrania były suche. Nie używają one suszarni do tego przeznaczonej lub pralko suszarki. Te same badania wykazały również, iż powietrze w mieszkaniu jest o 30 procent bardziej wilgotne po wysuszeniu w nim ubrań. Dzięki tak dużej ilości wilgotności mogą rozwijać się w mieszakniu grzyby pleśniowe. Dlatego też w tak wielu mieszkaniach jest problem z pleśnią bądź nadmierną ilością wody skarplającej się na oknach.

Dla osób mieszkających w takich mieszkaniach istnieje ryzyko, że będą one miały problemy zdrowotne takie jak astma, katar sienny bądź inne choroby alergiczne. Od dawna wiadomo także, iż duża ilość pleśni to czynnik rakotwórczy.

Pleśń na naszych ścianach w mieszkaniu nie tylko źle wygląda, ale także powoduje duże ryzyko problemów zdrowotnych.

foto: dompelenpomyslow.pl

Codzienne wdychanie przez nasz pleśni może powodować poważny kaszel, podrażnienia błony śluzowej, wysypkę, kichanie, podrażnienie oczu, gorączkę bądź ciągłe uczucie zmęczenia.

Dlatego ważne jest, żebyśmy nie pozwalali pleśni rozwijać się naszych mieszkaniach oraz walczyć z nią, jeżeli już się pojawi.

Suszenie prania w trakcie zimy.

Najlepsze wyjście to suszarka bębnowa. Każdy kto ją posiada jest z niej bardzo zadowolony.

Jej plusami są: brak potrzeby rozkładania suszarek w mieszkaniach, brak potrzeby prasowania ubrań, szybsze robienie całego prania oraz możliwość natychmiastowego schowania ciuchów do szafy. To urządzenie pozwoli ci na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, co jest szczególne powmocne w przypadku posiadania potomostwa oraz częstego prania.

Jest to także urządzenie, pozwalające nam na ograniczenie występowania pleśni w naszych mieszkaniach w trakcie zimy. Wiadomo, iż rozwieszanie ciuchów na suszarkach w mieszkaniach wpływa źle na nasze zdrowie, dlatego zakup takiej suszarki bębnowej lub pralko suszarki jest najłatwiejszą lecz niestety nie najtańszą czynnością.

Więc jeżeli nie mamy możliwości na zakup tego urządzenia, wciąż możemy używać do tego celu suszarki, lecz należy pamiętac o bardzo ważnych krokach:

1. Częste wietrzenie mieszkań w trakcie suszenia ubrań.

2. Sprawdzanie wilgotności powietrza w mieszkaniach.

3. Regulowanie wilgotności poprzez wentylowanie pomieszczeń bądź zakup osuszacza powietrza.

4. Utrzymanie temperatury około 20 stopni w pomieszczeniach, w których suszone są ubrania.

foto: dompelenpomyslow.pl

Należy pamiętać, iż czym większa temperatura suszenia tym większa ilość ulatniającej się pary zwiększającej wilgotność powietrza, dlatego nie wskazane jest suszenie ubrań na kaloryferze. Lepszym rozwiązaniem będzie dłuższe suszenie się ubrań w bardziej chłodnym miejscu. Jeżeli posiadacie suszarkę bębnową na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, iż jedne suszenie to cały pojemniczek wody, czyli około dwóch litrów wilgoci, która byłaby w powietrzu naszego mieszkania.

Główne zdjęcie: dompelenpomyslow.pl