Takie zwierzęta są niezwykle rzadkie.

Delfin szary (Grampus griseus) o olśniewającej białej skórze został zauważony u wybrzeży południowej Kalifornii. Pływał w grupie czterech tuzinów zwykłych krewnych.

Source: youtube.ocm

Delfiny szare występują na otwartych i przybrzeżnych wodach wielu krajów świata, w Rosji można je zobaczyć w wodach południowej części Wysp Kurylskich. Żywią się głównie kalmarami. Dorosłe osobniki mogą osiągnąć cztery metry długości i ważyć do 500 kilogramów. Rodzą się ciemnoszare i rozjaśniają się z wiekiem. Wynika to częściowo z faktu, że z biegiem lat szare delfiny dostają na skórze wiele zadrapań, które otrzymują od siebie nawzajem: to jest ich sposób interakcji. Ponadto delfiny są pokaleczone przez kałamarnice ich twardymi dziobami i mackami.

Ale ten osobnik był całkowicie biały, co może wynikać z jednego z dwóch powodów. Jest to albo albinizm - całkowity brak pigmentacji, albo białaczka - zjawisko, gdy z powodu mutacji genetycznej w skórze nie ma komórek melanocytów. Często można wizualnie odróżnić albinosa od nosiciela białaczki: w przypadku albinizmu nie ma pigmentacji tęczówki, podczas gdy w przypadku białaczki oczy są normalnie zabarwione.

https://www.instagram.com/p/CO6tuztBdEz/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1c759955-87d4-4576-9864-2bef5dc888cb

W tym przypadku nie było możliwości dokonania takiej obserwacji, a dokładna odpowiedź może pojawić się dopiero na podstawie wyników analiz.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru