Brytyjczyk Tom Daley jest utytułowanym sportowcem, został mistrzem świata w wieku 15 lat. W wieku 27 lat jest zdobywcą nagród mistrzostw świata i Europy.

Na poprzednich igrzyskach olimpijskich ma m.in. dwa brązy, w obecnej zdobył złoto. Sportowiec specjalizuje się w nurkowaniu z wysokości dziesięciu metrów. Jednak nie długa lista trofeów sportowych uczyniła go gwiazdą Internetu.

Fotografowie uchwycili pływaka na trybunie wśród przedstawicieli brytyjskiej delegacji podczas zawodów kobiet. Młody człowiek nie tylko kibicował swoim rodakom, ale jednocześnie coś robił na drutach z bordowych i różowych nici. Te zdjęcia natychmiast znalazły się w Internecie, użytkownicy zaczęli aktywnie komentować.

https://www.instagram.com/p/CSCTCzirkUs/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8e67aabd-bb80-497c-b25d-82091fe2d7a8

Sam sportowiec był nieco zaskoczony, że jego hobby stało się jednym z kluczowych tematów w Tokio. Tom chętnie opowiadał dziennikarzom, że bardzo lubi robótki ręczne i umie robić nie tylko na drutach, ale także lubi szydełkowanie i haftowanie.

Mówi, że kreatywność daje mu energię i relaks, których potrzebuje podczas wyczerpującego treningu sportowego. Podzielił się też tym, że na trybunie, gdzie dziennikarze zwrócili uwagę na jego hobby, robił na drutach strój dla psa kolegi.

Codziennie na swoim profilu publikuje zdjęcia ukończonych prac. W jego kolekcji znajdują się rzeczy dla dzieci i dorosłych, urocze domowe bibeloty i akcesoria dla zwierząt.

https://www.instagram.com/p/CR0ciqMIOIJ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8b6fbfec-bcf4-4b24-a037-131e985d1251

Jedna z jego ostatnich prac, etui na złoty medal zdobyty w Tokio. Dlatego na pamiątkowym etui z dzianiny widnieją po obu stronach flagi Wielkiej Brytanii i Japonii. Zawodnik nie startował jeszcze w konkursach indywidualnych w skokach z dziesięciu metrów. Cóż, chcemy życzyć, żeby niedługo zaczął robić na drutach kolejne etui na medale.

Główne zdjęcie: lemurov.net