Przedstawiciele spod tych znaków są uważani za ludzi zamkniętych emocjonalnie.

Wybierając partnera należy zawsze zwracać uwagę na to, jak dokładnie radzi sobie ze swoimi emocjami. Astrologia wyróżnia tych przedstawicieli zodiaku, którzy często wydają się emocjonalnie zamknięci i wolą zachować swoje uczucia dla siebie. Nie ufają wystarczająco ukochanej osobie i ukrywają przed nią swoje prawdziwe emocje, ponieważ boją się negatywnych przejawów z jej strony.

Wodnik

Wodniki myślą sercem, a wszystkie ich działania są uwarunkowane uczuciami. Jednak nie zawsze czują się komfortowo pod względem swoich emocji. Ze względu na logiczne i analityczne podejście do każdej sytuacji często zachowują się dość nietypowo.

Inni nie uważają ich za tych, którym mogliby cokolwiek ważnego powiedzieć i powierzyć wszystkie swoje tajemnice. Jeśli Wodniki są emocjonalnie niedostępne, nie będą chciały interesować się rzeczami, które przeszkadzają innym. Kiedy zdają sobie sprawę, że ktoś się do nich zbliża i istnieje niebezpieczeństwo, że zdradzą takiej osobie zbyt wiele swoich sekretów, po prostu znikają.

Panna

Panny mogą czasami być emocjonalnie niedostępne, ale to wcale nie znaczy, że są pozbawione uczuć. Mają je, ale nie zawsze czują się na tyle komfortowo, aby podzielić się nimi z inną osobą. Próbując się bronić, często sprawiają wrażenie raczej „zimnych” ludzi.

Panny nie chcą trzymać wszystkich na dystans, ale są przyzwyczajeni do starannego wybierania tych, którym powinni ufać, więc wszyscy wokół nich są zawsze poddawani pewnemu testowi z ich strony.

Strzelec

Strzelec czasami po prostu nie jest gotowy na radzenie sobie z emocjami innych ludzi, ponieważ nie zawsze mają możliwość radzenia sobie z własnymi potrzebami emocjonalnymi.

Wolność i niezależność to ich priorytety, a silne uczucia mogą stać się jedynie przeszkodą. Jeśli ktoś zaczyna zachowywać się zbyt emocjonalnie w społeczeństwie, może się z tego śmiać, okazując pewną obojętność na uczucia innych ludzi.

Bliźnięta

Bliźnięta boją się odrzucenia. Nie starają się przywiązać do kogoś na poziomie emocjonalnym, ponieważ zawsze dopuszczają możliwość, że bliska im osoba pozwoli sobie po prostu odwrócić się od nich.

Jednocześnie ugruntują się w opinii, że nie są stworzeni do związku i będą woleć od poważnego związku, związek bez zobowiązań. Wtedy na pewno nie będą w stanie przywiązać się do konkretnej osoby, która w przyszłości może ich opuścić bez żadnego wyjaśnienia.

Baran

Baran nie stara się być emocjonalnie niedostępny, ale kiedy koncentruje się na swoich celach i planach na przyszłość, łatwo może zapomnieć, że musi być blisko partnera, który potrzebuje jego wsparcia.

Nie chodzi o to, że Baran jest zły lub nieprzyjazny, ale raczej jest tak skupiony na swoim celu, że po prostu zapomina o wszystkim. Jeśli jednak osoby spod tego znaku kiedykolwiek musiały przejść przez ciężkie zerwanie z partnerem, wolą pozostać obojętne w pewnych sytuacjach, niż pozwolić, aby to złe doświadczenie się powtórzyło.

Główne zdjęcie: femmie.ru