Przypadek Daniela Portera z Teksasu można śmiało nazwać niezwykłym. W ciągu nocy zapomniał o swoich ostatnich dwudziestu z trzydziestu sześciu lat. Poznaliśmy szczegóły tego, co się stało.

Rano żona Portera, Ruth, zamiast powitania otrzymała zdumiony okrzyk. Jej ukochany mąż nie poznał jej i uznał, że wczoraj za dużo wypił, a ona była dziewczyną przyprowadzoną z imprezy. Był pewien, że powinien natychmiast zacząć zbierać się do szkoły. Mężczyzna był przerażony swoim odbiciem w lustrze i nie rozumiał, że stary i gruby mężczyzna to właśnie on. Daniel był przerażony psami, które mieszkały z parą od dłuższego czasu. Poza tym nie pamiętał, gdzie są prezenty na urodziny córki, które dzień wcześniej własnoręcznie ukrył.

Jak się później okazało, pamięć „podrzuciła” mu wizję jakby miał szesnaście lat i całkowicie wymazała wszystkie późniejsze wspomnienia, w tym ślub i narodziny córki Libby.

Na szczęście para spędzała noc w domu rodziców Portera i udało im się uspokoić syna i wyjaśnić, że padł ofiarą amnezji. Później, kiedy lekarze go zbadali, potwierdzili zaburzenie pamięci krótkotrwałej i zapewnili, że to powinno ustąpić w ciągu kilku godzin, w najgorszym przypadku potrwa nie dłużej niż jeden dzień.

Niestety, utrata pamięci Daniela nie minęła w ciągu roku. To smutne, że mężczyzna nie może wypełniać swoich obowiązków zawodowych jako audiolog leczący problemy ze słuchem. Zaakceptował fakt, że ma rodzinę, ale nie przypomniał sobie ani żony, ani córki. Według żony u niego pojawiły się nietypowe preferencje smakowe i nowe nawyki. Kobieta cieszy się, że jego poczucie humoru się nie zmieniło i ogólnie stał się bardziej emocjonalny i milszy.

Lekarze twierdzą, że przyczyną amnezji jest długotrwały stres, rok wcześniej oboje małżonkowie stracili pracę. Rodzina Portera musiała sprzedać swój dom i wydać większość swoich oszczędności, do tego Daniel nie otrzymał pensji w nowej pracy. Teraz mężczyzna przygotowuje się do kolejnej terapii, która ma pomóc mu przywrócić pamięć.

Główne zdjęcie: lemurov.net