W każdym domu jest folia aluminiowa. Pieczone jest w niej mięso, do tego jedzenie jest również przechowywane, jeśli się nie chce, aby temperatura miała na nie wpływ. Ci, którzy często używają folii aluminiowej, wyraźnie zauważyli: jedna strona jest zawsze błyszcząca, druga jest matowa. Ale dlaczego tak jest i po co?

Ogólnie folia aluminiowa pojawiła się w życiu codziennym nie tak dawno temu. Do 1910 r. folię cynową stosowano w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Jednak trudniej było ją zgiąć, a smak cyny, który pozostawał dosłownie wszędzie, doprowadził do ulepszenia technologii i wymiany materiału.

Nowy rodzaj folii odbija około 88% światła, dlatego jest również wykorzystywany do fotografii. Kolejną zaletą jest to, że folię można poddać recyklingowi. Oznacza to, że jest przyjazna dla środowiska.

Produkcja polega na tym, że aluminiowe płyty są przetaczane pomiędzy specjalnymi wałkami. To sprawia, że ​​są niesamowicie cienkie. Folia może się łatwo rozerwać. Dlatego jest robiona w dwóch warstwach. Strona dotykająca wałka nabiera błyszczącego połysku.

Nie ma żadnej różnicy między dwiema stronami. Dlatego folię można stosować po obu stronach do gotowania i pakowania. Co prawda niektóre gospodynie domowe uważają, że jedzenie pali się częściej po stronie matowej.

Ale do fotografii lepiej jest użyć błyszczącej strony. Jej moc odbijania jest znacznie wyższa.

Główne zdjęcie: lemurov.net