Kiedy pies o imieniu Zoe po raz pierwszy spotkał swoją rodzinę, która przyjechała zabrać ją do domu, była w klatce. Obok niej były dwa inne zwierzaki, które tkwiły w tym samym ponurym i ciasnym miejscu. Kiedy ludzie podchodzili do psów, Zoe jako jedyna nie podchodziła do gości...

foto: mimimetr.me

Nie żeby była zbyt dumna lub urażona. Zupełnie nie! Pies okazał się bardzo nieśmiały, a obecność obcych ją zdezorientowała. Ale ludzie zwrócili uwagę na Zoe. A także, że była niesamowicie chuda. Kiedy goście poprosili o wyjęcie jej z klatki, byli zdumieni, jak bardzo wychudzone było jej ciało. Według właścicieli bez trudu można było zobaczyć jej żebra...

W tym momencie Zoe poczuła ich życzliwość i nagle stanęła na tylnych łapach. Przednie położyła na kolanach ludzi i spojrzała im w oczy. Ten chudy pies wyglądał bardzo smutno.

Oczywiście ludzie nie mogli już bez niej odejść. Postanowili zaadoptować tego uroczego zwierzaka…

foto: mimimetr.me

Dwa dni po tym, jak została zabrana do domu, Zoe została przywieziona do weterynarza. Właściciele zauważyli, że maluszek nie ma w sobie energii, którą zwykle można zaobserwować u młodych psów.

Jak się okazało, gdy zwierzak mieszkał w klatce, zachorował - Zoe dostała kaszlu. Widząc to, lekarze przepisali maluszku leki, w tym antybiotyki i syrop. Była leczona ściśle według ustalonego przez lekarza harmonogramu i wkrótce poczuła się lepiej. Minęło trochę czasu, rozweseliła się i stała się prawdziwym skupiskiem energii!

foto: mimimetr.me

Jej właściciele mówią, że Zoe uwielbia chować się w trawie i bawić się w niej. Uwielbia pozować do aparatu i jest zachwycona, gdy musi zrobić ładne zdjęcia!

To urocze zwierzątko uwielbia prowadzić aktywny tryb życia, dlatego często towarzyszy właścicielom na długich spacerach, a nawet jeździ z nimi na quadach!

foto: mimimetr.me

Taki jest ten piesek o wielkiej duszy, pełen wdzięczności za swoje zbawienie!

Główne zdjęcie: mimimetr.me