Prawdziwie ważne i ciekawe rzeczy dzieją się, gdy dziecko dorasta w domu razem ze zwierzętami. Wtedy dziecko staje się bardziej śmiałe, szybko nawiązuje kontakt z innymi, a także uczy się miłości ponad wszystko, empatii oraz odpowiedzialności oraz troski o innych. A obecność psa w mieszkaniu bardzo pozytywnie wpływa na wychowanie dzieci. Niektórzy nawet uważają, że psy są świetnymi nauczycielami dla dzieci, bowiem zdolni nauczyć najmłodszych jednej z najważniejszych rzeczy na świecie: jak być dobrym przyjacielem i jak oferować przyjaźń komuś, kto oczekuje miłości. Oto historia z życia, która potwierdza to, o czym tutaj mowa.

Pewnego dnia mały chłopiec o imieniu Lucca postanowił położyć się obok pieska, który odpoczywał, leżąc na podłodze. Pies, którego uważamy za najlepszego przyjaciela człowieka na świecie, nie tylko pozostaje niewzruszony i cierpliwy wobec malucha, pozwalając na wszystko, ale na wszelki sposób okazuje dziecku przyjaźń i miłość. Na szczęście matce dziecka udało się szybko chwycić za kamerę i wszystko nagrać. To naprawdę piękny moment, który będzie wspaniałą pamiątką na całe życie!

foto: youtube

Matka małego dziecka ma przekonanie, że jej synek i wspaniały czworonożny członek rodziny staną się na zawsze najlepszymi przyjaciółmi. Ma również nadzieję, że pieskiem zajmie się jej dziecko, gdy wyrośnie, odwdzięczając mu za miłość: że chłopiec będzie go wyprowadzał na spacery, myć jego miskę oraz wyczesywać. Matka dziecka uważa, że gdy starsze dziecko będzie zaangażowane w opiekę nad pieskiem to stanie się to dla niego cudowną lekcją empatii, a także dostrzegania potrzeb innych, nie tylko ludzi, lecz także zwierząt. Będzie to także dla dorastającego chłopca uczestnictwem w szkole odpowiedzialnego traktowania natury.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com