Nasza planeta jest domem dla ogromnej różnorodności zwierząt, z których niektóre są jako rzadki gatunek, więc wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia tych stworzeń.

Poniżej znajdują się opisy najrzadszych zwierząt na naszej planecie.

Ryba pacu

foto: lamp.im

Ryba Pacu żyje w słodkiej wodzie w dorzeczu Amazonki i Orinoko. Jest to daleki krewny piranii, ale w przeciwieństwie do niej odżywia się pokarmem roślinnym. Ze względu na ich różne preferencje żywnościowe, ich zęby również są inne - piranie mają ostre, a pacu w kształcie kwadratu, coś wspólnego z ludzkimi zębami.

Bathynomus

foto: lamp.im

Jest to największy gatunek bathynomusa, lub równonoga. Występują w różnych miejscach w Oceanie Atlantyckim na głębokości od 170 do 2500 metrów.

Suhak stepowy

foto: lamp.im

Ten gatunek antylopy, powszechny na stepie euroazjatyckim, znany jest z niewielkich rozmiarów i niezwykłej budowy nosa.

Gałęźnica szorstkołuska

foto: lamp.im

Mięsożerny drapieżnik, gałęźnica szorstkołuska, żyje w lasach deszczowych Afryki. Przez większość czasu ten gatunek węży wygrzewa się na drzewach i wypełza w nocy na polowanie.

Skarusowate (papugoryba)

foto: lamp.im

Ta jasnoniebieska ryba występuje w wodach Oceanu Spokojnego i Indyjskiego, a 80% czasu spędza na poszukiwaniu pożywienia.

Indyjska żaba purpurowa

foto: lamp.im

Fioletowe żaby zostały znalezione w Indiach. Ich krótkie kończyny przypominają czerpaki i są przeznaczone do kopania w ziemi. Pod ziemią tworzą całe labirynty, a na powierzchni spędzają tylko dwa tygodnie życia w okresie godowym.

Trzewikodziób

foto: lamp.im

Środowiskiem tych pierzastych stworzeń są tropikalne bagna Afryki Wschodniej. Ptak ten należy do rodziny bocianów i ma niezwykle duży dziób, który przypomina „drewniany but”. To właśnie ten dziób sprawia, że trzewikodziób jest mistrzem w łowieniu ryb.

Okapi leśne

foto: lamp.im

Ssak pochodzący z Republiki Konga (Afryka Środkowa). Chociaż jego umaszczenie sprawia, że wygląda jak zebra, jest mu znacznie bliżej do żyrafy.

Narwal jednozęby

foto: lamp.im

Ten mieszkaniec surowych wód Arktyki znany jest ze swojego długiego rogu lub, jak to się również nazywa, kła. Kieł składa się z kości i jest w rzeczywistości jednym z dwóch górnych zębów, które przeszły transformację. Narwale są szczególnie wrażliwe na zmiany klimatu.

Moloch straszliwy

foto: lamp.im

Moloch straszliwy jest australijską jaszczurką, a jego zielono-piaskowe umaszczenie pozwala na doskonały kamuflaż na pustyni.

Świnia morska

foto: lamp.im

Świnia morska, czyli Scotoplanes, żyje w głębokich wodach Oceanu Atlantyckiego, Spokojnego i Indyjskiego. Żywi się cząstkami organicznymi z błota głębinowego.

Główne zdjęcie: lamp.im