Istnieje cała nauka zwana refleksologią, która zajmuje się badaniem bioaktywnych punktów znajdujących się na dłoni (podobnie jak na stopie i uchu) i rządzących całym ciałem.

Kciuk

foto: lavender.land

Niepokój, bóle głowy. Kciuk, jak kotwica, odpowiada za wszystkie decyzje. Jest ściśle związany z ludzkimi emocjami, a mianowicie lękiem, depresją, zwiększonym lękiem. Punkty kciuka są ściśle związane ze śledzioną i żołądkiem. Jeśli czujesz się przygnębiony lub jeśli odczuwasz ból głowy i niezwykłą nerwowość, chwyć kciuk i naciśnij go. Nie mocno! Nie chcesz zrobić sobie krzywdy, prawda? Wykonuj ćwiczenie przez 3-5 minut. Można dłużej, nie ma przeciwwskazań.

Palec wskazujący

foto: lavender.land

Zniechęcenie, bóle mięśni. Palec wskazujący jest ściśle związany ze strachem i zażenowaniem. Jeśli mówimy o narządach wewnętrznych, to ten palec ma bezpośredni związek z nerkami. Według badań przeprowadzonych przez University of Minnesota, pacjenci z chorobą nerek doświadczyli znacznej poprawy, gdy refleksologia została włączona do ich programu leczenia. Ponadto masowanie palca wskazującego złagodzi bóle mięśni i dyskomfort w ciele.

Palec środkowy

foto: lavender.land

Gniew, zmęczenie. Jeśli czujesz się zmęczony, spróbuj pomasować środkowy palec. Środkowy palec jest bezpośrednio związany z gniewem i drażliwością. Ponadto masowanie tego palca pomoże złagodzić problemy z wątrobą. To ćwiczenie ma również wpływ, ponieważ masaż natychmiastowo poprawia krążenie krwi, jednocześnie eliminując niepokój.

Palec serdeczny

foto: lavender.land

Negatywne emocje, niestrawność. Jeśli źle się poczujesz, jakby cała twoja energia została wyssana, zwróć uwagę na palec serdeczny. Umiarkowany nacisk na ten palec będzie miał korzystny wpływ na funkcje trawienne i oddechowe organizmu. Staraj się zachować spokój i obserwuj swój oddech podczas wykonywania ćwiczenia.

Mały palec

foto: lavender.land

Nerwowość i stres. Mały palec odpowiada za to, jak widzimy siebie w tym świecie, jakie zajmujemy miejsce i jak się czujemy. Mówiąc najprościej, chodzi o poczucie własnej wartości. Czy za bardzo siebie krytykujesz? Odłóż na bok negatywne emocje, oddychaj głęboko i masuj mały palec! To ćwiczenie będzie bardzo przydatne, jeśli odczuwasz ból ciała lub niepokój.

Dłoń

foto: lavender.land

Nudności, napięcie w ciele. Przyciśnij palce jednej ręki do dłoni drugiej. Zrób trzy powolne wdechy i wydechy. Można również wykonywać ruchy obrotowe, dłonie odpowiadają za pracę większości narządów wewnętrznych. Ponadto masaż dłoni może pomóc złagodzić zawroty głowy i problemy żołądkowo-jelitowe.

Ręce

foto: lavender.land

Krążenie krwi, koncentracja. Aby się uspokoić i skupić na czymś ważnym, ściśnij dłonie i lekko dociśnij. Takie ćwiczenie nie tylko pomoże uporządkować myśli i uczucia, ale także pomoże poprawić krążenie krwi, a dobre krążenie krwi, jak wiadomo, jest jedną z oznak zdrowia całego organizmu.

Główne zdjęcie: lavender.land