Patrząc na tego zwierzaka, aż trudno uwierzyć, że ma już prawie osiem lat. Wszystko za sprawą rzadkiej choroby, która występuje tylko u dwóch kotów na świecie.

Munchie to dorosły kot o wyglądzie kociaka, który waży zaledwie 1,6 kilograma. Nigdy już nie dorośnie z powodu rzadkiej choroby - niedoczynności przytarczyc (zespół niedostatecznego funkcjonowania gruczołów przytarczycznych), która oprócz niego została stwierdzona tylko u jednego kota na świecie.

foto: google

Obecna właścicielka Munchie, Emily Tomlinson, która ma 30 lat, po raz pierwszy zobaczyła kociaka we wrześniu 2019 roku. Przechodnie znaleźli go w parku i przywieźli do kliniki weterynaryjnej w Wolverhampton, gdzie dziewczyna wówczas pracowała. Wyglądał na jakieś 3-4 miesiące. Poprzedni właściciele mogli wyrzucić go na ulicę z powodu „mętnych” oczu, wady spowodowanej obustronnym obrzękiem rogówki, który jednak nie miał wpływu na wzrok.

foto: google

Emily zabrała do siebie kociaka na tydzień, ale kiedy nikt nie chciał go adoptować, postanowiła zatrzymać go na stałe. Wszystko było dobrze, ale pod koniec grudnia Munchie nagle zachorował. Jego właścicielka natychmiast zabrała go do lekarza, gdzie zostało zrobione USG, prześwietlenia, badania krwi i kroplówkę. Wyniki badań wykazały, że poziom wapnia u kota był bardzo niski. Następne cztery miesiące Munchie spędził w szpitalu, gdzie podawano mu dożylnie wapń.

foto: google

Wówczas nikt nie pomyślał, by zbadać zwierzę pod kątem niedoczynności przytarczyc, gdyż ta choroba występuje niezwykle rzadko. Zostało to odkryte znacznie później, podobnie jak to, że maleństwo potrzebuje przyjmować suplementy wapnia i witaminy D aż do końca życia.

https://www.instagram.com/p/B9eakEin3Vk/?utm_source=ig_embed

Emily stara się nie smucić, choć już wiadomo, że życie kota nie będzie łatwe. Potrzebuje leków kilka razy dziennie, aby żyć pełnią życia. Według właścicielki Munchie wygląda jak zwykły kociak. Ale są dni, kiedy jest cichy i prawie się nie bawi. Wszystko to spowodowane jest jego chorobą.

„Munchie jest bardzo czułym kociakiem. Jeśli potrzebuje mojej uwagi, wdrapuje się na moje kolana, uwielbia ze mną spać i ociera się o moją twarz” - tak opisuje kociaka Emily.

foto: google

Według niej, była to „miłość od pierwszego wejrzenia”. Gdy tylko zobaczyła Munchie to wiedziała, że to jej kotek. Jednak nie wszystkie zwierzęta Emily były zadowolone z nowego sąsiada. Podczas gdy sunia Bella i rudy kot Aslan natychmiast zaakceptowali go w rodzinie, inny zwierzak, czarno-biały kot Junior, zachowywał się wyjątkowo nieprzyjaźnie. Ale w ciągu kilku tygodni wszystkie konflikty zostały zapomniane i teraz są również wspaniałymi przyjaciółmi.

https://www.instagram.com/p/B92PvqGnXrT/?utm_source=ig_embed

Główne zdjęcie: google.com