Mądre rady Louise Hay na temat JAK pokochać siebie

1. Przestań krytykować. Natychmiast przestań krytykować. Krytyka nigdy nikogo nie zmienia. Zrezygnuj z krytykowania siebie. Zaakceptuj siebie dokładnie taką, jaką osobą jesteś. Kiedy krytykujesz siebie, Twoja zmiana jest negatywna. Kiedy akceptujesz siebie, zmieniasz się pozytywnie.

2. Przestań się nad sobą znęcać, terroryzować własnymi myślami. To jest straszny sposób na życie. Znajdź obraz, który jest dla Ciebie dobry (dla mnie to żółta róża) i natychmiast przestaw się z przerażających myśli na przyjemne.

3. Bądź hojny, uprzejmy i cierpliwy. Bądź hojny dla siebie. Bądź dla siebie miły. Bądź cierpliwy, gdy będziesz się uczył nowego sposobu myślenia. Traktuj siebie tak, jakbyś naprawdę siebie kochał.

4. Bądź miły dla swojego umysłu. Nienawidzić siebie to znaczy nienawidzić swoich myśli. Nie powinieneś tego robić. Lepiej jest je zmienić.

5. Chwal siebie. Krytyka niszczy wewnętrznego ducha. Chwalenie - wzmacnia. Chwal siebie tak często, jak tylko możesz. Powiedz sobie, jak dobrze radzisz sobie z każdą drobną rzeczą.

6. Wspieraj siebie. Znajdź sposoby, aby się wspierać. Zwróć się do przyjaciół i pozwól im sobie pomóc. Naturalne jest proszenie o pomoc, gdy jej potrzebujesz.

7. Traktuj swoje wady z miłością. Uświadom sobie, że sam je stworzyłeś, aby zaspokoić niektóre ze swoich potrzeb. Szukasz teraz nowych, pozytywnych sposobów na zaspokojenie swoich potrzeb - delikatnie pozbądź się starych negatywnych wzorców zachowań.

8. Zadbaj o swoje ciało. Dowiedz się, jak prawidłowo się odżywiać. Jakiego rodzaju pożywienia potrzebuje Twój organizm, aby mieć energię i witalność? Dowiedz się, jak ćwiczyć. Które z ćwiczeń sprawiają Ci przyjemność? Kochaj i szanuj świątynię, w której mieszkasz.

9. Pracuj z lustrem. Częściej patrz sobie w oczy. Pokaż swoje uczucia rosnącej miłości do siebie. Patrząc w lustro, wybaczaj sobie. Patrząc w lustro, porozmawiaj z rodzicami i przebacz im. Przynajmniej raz dziennie powiedz sobie: „Kocham cię. Naprawdę cię kocham.”

10. Zrób to teraz. Nie czekaj, aż wszystko się poprawi, aż schudniesz, znajdziesz nową pracę lub nawiążesz nowe znajomości. Zacznij teraz i zrób wszystko, co w twojej mocy.

Główne zdjęcie: lavender.land